Микола Романюк відзвітував про свою роботу у 2013 році перед членами Громадської ради
Сьогодні члени Громадської ради, яка діє при Луцькому міському голові, зібралися на чергове засідання. У порядку денному було єдине питання: «Звіт міського голови Миколи Романюка про роботу у 2013 році».
Голова Громадської ради Петро Верзун зауважив, що щороку міський голова інформує територіальну громаду про свою роботу. За його словами, Микола Романюк напередодні цього завжди зустрічається з членами Громадської ради, аби і їм розповісти про здобутки та напрацювання.
Міський голова Микола Романюк на початку свого виступу зауважив, що з повним текст звіту можна ознайомитися на сайті Луцької міської ради та у газеті «Луцький замок».
Потому він зупинився на окремих його аспектах.
Микола Романюк зауважив, що 2013 рік був непростий. На жаль, зазначив він, бюджет не вдалося виконати і на це є ряд причин.
Однак, за його словами, не зважаючи на всі проблеми, вдалося досягнути хороших результатів. Зокрема, у минулому році повернуто останні 20 мільйонів гривень кредитних коштів банкам «Форум» та «Ощадбанк».
Крім того, у повному обсязі виплачена заробітна плата працівникам бюджетних установ.
Хороші напрацювання є у сфері житлово-комунального господарства. Зокрема, за словами Миколи Романюка, вдалося відремонтувати більше ста доріг, 22 прибудинкові території. Крім того, непогано спрацювали над освітленням вулиць та дворів міста.
Міський голова відзначив, що завершено роботи з освітлення території навколо шкіл та дитячих садочків.
Також він зауважив, що проводиться ремонт житлового фонду.
У 2013 році розпочав роботу Центр надання адміністративних послуг. Микола Романюк наголосив, що завдяки цьому вдалося спростити процедуру отримання дозволів лучанам, яким нині не приходиться бігати по різних приміщеннях, а все можна отримати в одному місці.
За словами міського голови, у минулому році продовжилися роботи з очистки русла річки Сапалаївка. У цьому році планують приступити до благоустрою прибережної смуги та навести лад на Теремнівських ставках.
Значна увага приділяється й впровадженню енергозберігаючих заходів. Комунальні установи активно працюють у цьому напрямку і уже мають хороші результати. Зокрема, вдалося значно скоротити споживання електроенергії та газу. Робота у цьому напрямку продовжуватиметься. За словами Миколи Романюка, ведуться переговори з ЄБРР щодо отримання кредиту та гранту на модернізацію інфраструктури централізованого опалення міста Луцька. Крім того, є ще ряд й інших проектів у цій сфері.
Наголосив Микола Романюк й на підтримці курсу нашої держави на євроінтеграцію. За його словами, міська рада активно налагоджує співпрацю з європейськими містами. Зокрема, у 2013 році підписано угоди про співпрацю з містами Патра (Греція), Кійов (Чехія) та Каунас (Литва). Також зроблені перші кроки у напрямку налагодження співпраці з шведським містом Боткірка.
Також активна робота ведеться й у напрямку розвитку туристичної галузі міста. У 2013 році, за словами Миколи Романюка, розпочато реалізацію міжнародного туристичного проекту «Шлях Гедиміновичів», до якого долучилися міста з Польщі, Литви, Білорусі.
Міський голова наголосив, що велика увага приділяється розвитку освіти, медицини та культури. Зокрема, у 2013 році капітально відремонтовано будинок культури в мікрорайоні Вересневе, здійснювався ремонт шкіл та садочків, медичних закладів.
За словами Миколи Романюка, у минулому році вдалося відкрити інклюзивні групи у двох дошкільних навчальних закладах міста, де займаються діти з хворобою Дауна. На його думку, ці дітки поряд зі своїми здоровими однолітками мають можливість соціалізуватися та розвиватися.
Міський голова зауважив, що завдяки спільним зусиллям влади, громади та бізнесу вдалося досягнути хороших результатів у розвитку міста. Хоча, за його словами, є ще дуже багато проблем, які потребують вирішення.
Також Микола Романюк зупинився й на планах на найближчий час. Він наголосив, що планується продовжити роботи з будівництва ЗОШ № 27, відновити роботу двох дитячих садочків на вул. Декабристів та Чехова, відремонтувати актовий зал Палацу учнівської молоді, систему опалення дитячої художньої школи, відновлювати та будувати дитячі та спортивні майданчики тощо.
Заслухавши інформацію міського голови, у членів Громадської ради виникло ряд запитань.
Так, Оксана Ярош зауважила, що необхідно боротися з проблемою йододифіциту серед населення міста. За її словами, це дуже важливе питання, яке нині постало гостро.
Міський голова Микола Романюк пообіцяв більш детально вивчити це питання.
Микола Євтушин поцікавився, за яким принципом здійснюється відбір прибудинкових територій для проведення капітального ремонту.
Відповідаючи на це запитання, Микола Романюк зауважив, що проводиться обстеження дворів і для ремонту вибираються найгірші. За його словами, намагаються ремонтувати прибудинкові території пропорційно у всіх мікрорайонах міста.
Питання Петра Гоцалюка стосувалося розвитку велосипедної інфраструктури міста. Микола Романюк зауважив, що у цьому напрямку міська влада працює. Хочуть почати зі створення велодоріжок на проспекті Волі та з’єднати їх з Центральним парком культури і відпочинку імені Лесі Українки. Є у планах і створення велодоріжок і на проспекті Грушевського. За його словами, міська влада працюватиме у цьому напрямку.
Відповівши на усі запитання, Микола Романюк подякував членам Громадської ради за активну роботу.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)