1. Головна
  2. Оперативна інформація

Минулого року роботодавцями подано 592 повідомлення про нещасні випадки на виробництві

Відповідно до частини першої статті 51 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» виконання статутних функцій та обов’язків Фонду соціального страхування України щодо запобігання нещасним випадкам покладено на страхового експерта з охорони праці.

За 2021 рік роботодавцями подано 592 повідомлення про нещасний випадок/гостре професійне захворювання (отруєння) до Луцького міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області (далі по тексту - Луцьке міське відділення), з них: 1 - груповий нещасний випадок, 19 - нещасних випадків із смертельним наслідком, 2 - нещасні випадки смерті на підприємстві, 49 нещасних випадків та 521 повідомлення про гостре професійне захворювання (отруєння).

Основні причини нещасних випадків: невиконання вимог інструкцій з охорони праці; особиста необережність потерпілого; невиконання посадових обов’язків; травмування (смерть) внаслідок протиправних дій інших осіб; порушення вимог безпеки під час експлуатації транспорту загального користування (автомобільного, водного, залізничного, повітряного).

Перебування в стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння виявлено в 1 працівника.

Вид події, який призвів до настання нещасного випадку: падіння потерпілого під час пересування, падіння потерпілого з висоти та дорожньо-транспортна пригода на дорогах (шляхах) загального користування; дія руxомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів; дія підвищених температур, падіння предметів, матеріалів, дерев, гілок дерев, матеріалів, інструментів, пристроїв тощо; ушкодження внаслідок контакту з тваринами; травма заподіяна іншою особою..

Устаткування, машини, механізми, транспортні засоби, експлуатація яких призвела до нещасного випадку: автомобілі та устаткування.

За несвоєчасне повідомлення про нещасний випадок п’ять посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

З метою попередження нещасних випадків та професійних захворювань страховим експертом з охорони праці проводиться профілактична робота. Зокрема проведено 19 перевірок стану охорони праці, щодо створення здорових та безпечних умов праці та виявлено 126 порушень нормативно – правових актів з охорони праці, запропоновано заборонити подальшу експлуатацію 1 робочого місця, що створює загрозу життю та здоров’ю працюючих та запропоновано роботодавцю притягнути до відповідальності 2 посадові особи за грубі порушення стану охорони праці; страхувальникам надано консультації з питань охорони праці; взято участь у роботі комісій з навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівників, страхувальникам надається допомога у розробленні нормативних актів про охорону праці та розробленні профілактичних заходів, механізмів їх реалізації. Розробляються комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці на підприємствах.

Відділення виконавчої дирекції Фонду звертає увагу роботодавців усіх форм власності, працівники повинні пройти обов’язкові медичні огляди. Керівники структурних підрозділів повинні постійно проводити контроль за дотриманням працівниками трудової та виробничої дисципліни, виконання робіт з дотриманням технологічного процесу та проведенням робіт на технічно справному устаткуванні, машинах та механізмах та своєчасно проводити працівникам інструктажі з питань охорони праці.

Стан охорони праці на виробництві вимагає посилення. На об’єктах виробництва умови праці залишаються вкрай небезпечними, у підрозділах панує низька виробнича та трудова дисципліна, тому що охорона та безпека праці залишилися без уваги роботодавців.

Луцьке міське відділення закликає роботодавців постійно поліпшувати безпечні та здорові умови праці, забезпечувати дотримання вимог охорони праці на виробництві, належно утримувати території підприємств, установ та організацій, та пам’ятати, що життя та здоров’я – основна цінність, якою нехтувати неможливо та недопустимо.

 

Луцьке міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області