1. Головна
  2. Оперативна інформація

На межах прибережних захисних смуг водних об’єктів встановлено водоохоронні знаки

На межах прибережних захисних смуг водних об’єктів встановлено водоохоронні знаки

    Існування всього живого в природі забезпечує вода, її кругообіг, взаємозв’язана та взаємозалежна система ґрунтових та підземних вод, рік, озер, морів та океанів. В межах міста Луцька протікають чотири річки. Найбільша з них р.Стир, в межах міста вона приймає притоки – малі річки Сапалаївку, Жидувку, Омеляник. Їх басейни майже повністю входять в межі міста. На річках утворені каскади водосховищ, лугопарки. Водозбірні басейни річок включають великі площі боліт та заболочені території, що затоплюються в період повеней. Вся ця система поверхневих вод є „кровоносною системою” природи нашого міста.   

   Відповідно до найважливішого документа нашої держави - Конституції України власниками цього надбання є народ України. Права власника в межах території міста та за доручення місцевої громади здійснюють органи місцевого самоврядування.

   Загальна протяжність водостоку на території міста 27 кілометрів, враховуючи обидва береги – це 54 км тільки по урізу води. Водоохоронні території, з яких формується поверхневий стік, мають площу 487 га. Це близько 12% площі міста.

    Річки протікають в густозаселених районах, як багатоповерхової, так і приватної забудови, межують з територіями багатьох підприємств, установ та організацій. Розміщення у селищній території негативно впливає на загальний санітарно-екологічний стан річок. Засмічення прибережних захисних смуг твердими побутовими відходами, замулення внаслідок поверхневого змиву через розорювання та забудову у водоохоронних територіях, забруднення неочищеними стоками та внаслідок аварій на водогонах та каналізаційних мережах, відведення у річки неочищених зливових стоків з території міста – це далеко не повний перелік порушень, які чиняться мешканцями міста, комунальними службами, установами та організаціями.

   Для створення сприятливого гідрологічного режиму в прибережних смугах річок міською владою постійно реалізуються різноманітні природоохоронні заходи. От як, знесення аварійних дерев на берегах річок, розчищення від сміття та поглиблення русел малих річок, прибирання від засмічення твердими побутовими відходами прибережних захисних смуг річок, недопущення нової забудови у водоохоронних територіях та інші.

    13-14 травня цього року працівниками відділу екології та підрядною організацією ПрАТ „Сяйво” встановлені 40 шт. інформаційно-охоронних знаків єдиного зразка. Знаки водоохоронні встановлюються на межах прибережних захисних смуг водних об’єктів, несуть інформаційно-охоронне навантаження і є складовою частиною інформування населення, власників та земле- і водокористувачів про межі та обмеження господарської, інших видів діяльності на цих територіях. А також попереджують про адміністративну відповідальність за вчинення порушень природоохоронного законодавства.

    Інформаційно-охоронні знаки виготовлені за рахунок коштів фонду охорони навколишнього природного середовища міського бюджету та є елементом благоустрою міста. Знищення чи пошкодження елементів благоустрою веде до адміністративної відповідальності.

    Природні ресурси нашого міста – це наше з вами безкоштовне надбання. Та в його збереження вкладаються чималі наші з Вами кошти. Будьмо добрими господарями, збережімо дане нам природою та зроблене людьми.

 

   Відділ екології