1. Головна
  2. Оперативна інформація

Начальник відділу екології Борис Сорока запрошує лучан до участі в загальноміській акції "Екологічний квартал»

   Під час свого виступу він розповів, що на  виконання доручення Кабінету Міністрів України від 13.12.2011 №22265/1-10 щодо продовження безстрокової кампанії із забезпечення чистоти та порядку в населених пунктах та розпорядження голови Волинської обласної державної адміністрації від 6 березня 2012 року № 97 “Про продовження у 2012 році всеукраїнської акції „За чисте довкілля” міський голова 15.03.2012 видав розпорядження №103 „Про загальноміську акцію “Екологічний квартал” та звернувся про участь у акції до міської громади. Щоп’ятниці в місті заплановано проведення санітарно-екологічних днів. Прибирання будуть тривати протягом березня-травня.
   Першу загальноміську толоку, присвячену впорядкуванню водоохоронної зони р. Сапалаївки, проведено 23 березня. В толоці брали участь 59 організацій, близько 1000 чоловік, територія прибирання простяглась на площі близько 8 км. Вивезено 22 машини побутових відходів, хмизу, гілля, порубкових залишків. Більшість організацій міста сумлінно поставились до виконання поставлених завдань.
6 квітня відбудеться чергова толока із впорядкування міста, організатори цього заходу  громадські молодіжні організації.
Великий обсяг робіт ще потрібно виконати комунальникам для наведення належного порядку на кладовищах, братських могилах, місцях поховання загиблих захисників Вітчизни, облаштувати місця для тимчасового складування відходів та забезпечити їх своєчасне очищення.
   Багато незавершеної роботи в парках та скверах міста. В 2011 році на території міста видалено 1327 дерев: у водоохоронній зоні р. Стир вздовж вул. Набережної – 183 шт.; на території Центрального парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки – 139 шт., ( в т.ч. „Пташиний гай” – 70 шт.); аварійних, сухостійних, буреломних, пошкоджених хворобами – 178 шт.; на території навчальних закладів управління освіти – 242 шт.
   У 2012 році на території Центрального парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки  видалено понад 400 дерев, в т.ч.: КП „Парки та сквери м. Луцька” – 101 шт.;  підрядною організацією ПСП „Стир-Агро” на території орнітологічного заказника „Пташиний гай” –  понад 300 шт.
   На жаль, вивезення порубкових залишків не завершено, багато зрізаної деревини залишилось в парку. Підрядникам треба прискорити зачистку території, бо вже на часі роботи з підсадки молодих насаджень. Лише в Центральному парку планується підсадити близько 150 дерев та 300 кущів.
   «Традиційно близько 50% надходжень екологічного податку, що сплачують за забруднення навколишнього середовища міські підприємства, установи та організації до міського фонду охорони навколишнього природного середовища, виділяємо на заходи з озеленення міста. Цього року виділено 277 тис. грн.  департаменту ЖКГ та КП „Парки та сквери м. Луцька” для придбання насіння та розсади квітів;  формувальне, санітарне і омолоджувальне обрізання дерев;  ліквідацію наслідків вітровалів» - зауважив Борис Сорока.
   Також він розповів, що необхідними в місті є роботи по підрізці, кронуванню, вирізанню гілок з крон дерев на центральних та головних вулицях міста. Та часто такі роботи проводяться з порушенням технології, що призводить до всихання, зниження опірності насаджень до хвороб.
   Нагадав Борис Гнатович про проведення у загальноосвітніх навчальних закладах акції „Посади дерево та збережи його”. Щороку з ініціативи та підтримки відділу на території шкіл та садочків висаджують сотні дерев, а виростають до продуктивного віку одиниці. Тому особливий наголос зробив на збережені та догляді за зеленими насадженнями.
    Великі обсяги піщано-сольової та щебеневої суміші в зимовий період було висипано на проїжджі частини міських доріг та тротуари.  Невчасне їх прибирання – це також причина надмірного запилення повітря у місті.
   «Особливу увагу треба звернути на санітарно-екологічний стан  будівельних майданчиків, які, на жаль, часто є джерелом забруднення міста. Така незадовільна картина в 55-му мікрорайоні, на прилеглій території до будівельних майданчиків храму Всіх Святих Землі Волинської на вул. Чорновола зі сторони дитячої поліклініки. Прилегла територія будівництва встелена побутовими відходами, контейнер біля церкви дірявий та без кришки. І така ситуація непоодинока», - додав на завершення свого виступу Борис Сорока.
   Перший заступник міського голови Святослав Кравчук нагадав учасникам наради про розпорядження міського голови, яким начальників структурних підрозділів закріплено за вулицями міста. Тож він дав завдання сприяти належному благоустрою цих вулиць.
   Щодо спалення побутових відходів Святослав Євгенович  сказав, що не лише муніципальна дружина повинна бігати і слідкування за палінням. Це повинні робити й працівники ЖЕКів, за якими закріплені території.  Наголосив перший заступник міського голови на встановленні  у місті смітників. Вони повинні бути біля кожної торгової точки. Зараз, на жаль, їх недостатньо. Тож двірники щоранку мітуть гори сміття, особливо у тих місцях, де невизначені стоянки таксі.
   Також Святослав Кравчук обурився, що наша пішохідна вулиця Лесі Українки стала проїжджою для автомобілів. Подекуди молоді мами не можуть пройти з дитячими колясками через рух машин на цій вулиці. «Ще одним важливим питанням, на яке треба звернути увагу відповідним службам, а саме – ДАІ та службі у справах дітей –є  короткі шкільні канікули. Діти вийдуть на вулиці. Тож сподіваюсь, що ці канікули пройдуть добре, без будь-яких пригод на вулицях нашого міста», - підсумував Святослав Євгенович.
   Заступник міського голови Лариса Соколовська зупинилася на питанні вивезення відходів будівництва з будівельних майданчиків, зазначивши, що міська влада не має впливу на будівельників, адже це приватні земельні ділянки.
   Тож міський голова Микола Романюк запропонував проїхатися по таких майданчиках, адже у місті є таких два – три та вирішити питання на місцях.
   Також міський голова зазначив, що це остання нарада по благоустрою перед Великодніми святами. Тож необхідно доопрацювати усі завдання, поставлені раніше. Адже, на жаль, закультура окремих городян бажає бути кращою. «Дуже добре, що є ініціативна молодь, що долучається до санітарного очищення міста», - наголосив Микола Романюк на акції, яку проведе група громадських організацій «Молодіжна платформа» за сприяння міської ради.

   Відділ інформаційної роботи міської ради
   (777904, 777946, 720665)