1. Головна
  2. Оперативна інформація

Нагадуємо про заборону торгівлі первоцвітами

Нагадуємо про заборону торгівлі первоцвітами

Звертаємо увагу, що з приходом весни активізується ганебне явище торгівля рідкісними червонокнижними рослинами: підсніжником білосніжним (звичайним), підсніжником складчастим, білоцвітом весняним, проліскою дволистою, шафраном Гейфелівим та цибулею ведмежою (черемшою).

Пам’ятаймо, практично всі весняні лісові квіти України є на межі зникнення. Щовесни заради наживи знищують мільйони первоцвітів. Найбільше страждають підсніжники, крокуси, сон-трава та черемша або цибуля ведмежа. Зірвавши всього одну стеблину з трьома первоцвітами, ми знищуємо 42-60 насінин. Для того, щоб виросла, наприклад, доросла квітуча проліска потрібно від 5 до 8 років. Біологи попереджають: одного разу знищений в природі вид не відновиться вже ніким і ніколи !

 

Пік торгівлі первоцвітами припадає на 7-8 березня.

 

Торгівля первоцвітами (як продаж, так і купівля) є порушенням Законів України „Про охорону навколишнього природного середовища”, „Про рослинний світ” та Правил торгівлі на ринках.

 

З лютого по червень у Луцькій громаді буде посилено контроль за збереження рідкісних та червонокнижних рослин. Контролюючими органами на ринках міста будуть проводитись рейди з метою попередження та притягнення до адміністративної відповідальності порушників природоохоронного законодавства.

 

Наголошуємо на тому, що заборонений продаж усіх диких червонокнижних квітів. Вмовляння, що нібито вони вирощені у теплиці чи біля хати, не мають значення, бо заборона стосується усіх рослин, занесених до Червоної книги України – головного державного документа, який оберігає рослинний та тваринний світ від повного знищення.

Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу в сумі від 510 до 1700 грн. та конфіскацію рослин (ст.88-1 КУпАП); ті ж дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України - від 1700 до 3655 грн. з конфіскацією рослин.

Якщо ви стали свідком незаконного продажу, збору чи транспортування ранніх весняних квітів, повідомте про це Державну екологічну інспекцію у Волинській області за телефоном (0332) 72-33-96.

З метою недопущення порушення вимог природоохоронного законодавства закликаємо мешканців і гостей громади бути свідомими, не зривати, не здійснювати торгівлю та не купувати ці рослини, що дозволить значно скоротити попит.

Знищення первоцвітів – злочин. Зриваючи, продаючи та купуючи первоцвіти, ви знищуєте природу нашого краю.

 

Відділ екології Луцької міської ради