1. Головна
  2. Оперативна інформація

Напередодні Дня Соборності України у Луцьку відбулися урочистості

Напередодні Дня Соборності України у Луцьку відбулися урочистості

У неділю, 22 січня, День Соборності України. У далекому 1919-му році саме у цей день було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Ця подія стала знаковою для багатьох поколінь. Вона ототожнює одвічне прагнення українців бути неподільними.

Напередодні цієї історичної дати Луцький міський голова Ігор Поліщук спільно з начальником Волинської ОВА Юрієм Погуляйком, громадськістю, духовенством та представниками Збройних сил поклали квіти до пам’ятного фотостенду "Герої Небесної Сотні - Загинули за єдність України". Згодом присутні хвилиною мовчання вшанували тих, хто у різний спосіб словом та ділом виборював свободу, відстоюючи ідеали справедливості й демократії. А священики відслужили громадську панахиду.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Учасники заходу підсумували: Соборність – це ключовий аспект усвідомлення українцями різних територій того, що вони мають спільну ідентичність, мову, культуру, історію, традиції. На жаль, наголошувати на цьому приходиться і через сто років. Адже триває війна. І сьогодні Соборність для України - безумовна деокупація всіх наших територій, захоплених ворогом, відновлення єдності зі всією Донеччиною Луганщиною, Кримом.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)