1. Головна
  2. Оперативна інформація

“Наповнення дохідної частини бюджету та економічний потенціал міста напряму залежать від роботи підприємств реального сектору економіки”, - міський голова Микола Романюк

“Наповнення дохідної частини бюджету та економічний потенціал міста напряму залежать від роботи підприємств реального сектору економіки”, - міський голова Микола Романюк

       "У 2015 році, порівняно з попередніми роками, забезпечувалась позитивна динаміка приросту обсягів реалізованої промислової продукції. За результатами 9 місяців 2015 року цей показник склав 5 078,7 млн грн, що становить більше чверті загальнообласних обсягів”, - про таке розповів під час звіту перед територіальною громадою міський голова Микола Романюк.  За його словами, значна частина припадала на продукцію машинобудування, виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції, виробництво паперу та поліграфічну діяльність.

       Вагомий внесок у промисловість роблять публічні акціонерні товариства «СКФ Україна», «ВГП», ПрАТ Спільне українсько-словацьке підприємство «Теріхем–Луцьк», ТзОВ «Луцька картонно–паперова фабрика», державне підприємство «Луцький ремонтний завод «Мотор», дочірнє підприємство  «Автоскладальний завод №1» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс». Цим підприємствам належить більше половини загальноміського обсягу реалізованої промислової продукції.

       Однією із головних складових підвищення рівня життя лучан є зростання середньомісячної заробітної плати. У минулому році вдалося досягнути рівня середньої заробітної плати в розмірі не нижчому 2 920 грн, як це передбачалося Програмою економічного і соціального розвитку міста у 2015 році, та зменшити кількість підприємств з низьким рівнем середньої заробітної плати.

       До переліку підприємств міста, де працівники отримують одну з найвищих заробітних плат, можна віднести: ДП МОУ ЛРЗ "Мотор", ПАТ "СКФ УКРАЇНА", ПАТ "СПІЛЬНЕ УКРАЇНСЬКО-СЛОВАЦЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "ТЕРІХЕМ-ЛУЦЬК", ПАТ «Волиньголовпостач», ПАТ «ТЕРЕМНО ХЛІБ», ПАТ "ЛУЦЬКСАНТЕХМОНТАЖ №536". Відповідно до статистичних даних фактична середня заробітна плата штатних працівників економічно активних підприємств міста за 9 місяців цього року становить 3209 грн, що на 15,3% вище минулого періоду (2 781 грн) та на 3,0% від середнього рівня по області (3 115 гривень).

       “У 2015 році, внаслідок проведеної виконавчим комітетом міської ради роботи, суттєво зменшилась кількість підприємств, які платять працівникам заробітну плату нижчу, за гарантований державою мінімальний рівень. Якщо у січні таких підприємств було дванадцять, то у грудні їх залишилося лише три», - розповів міський голова.

       Одним із невирішених залишається питання погашення заборгованості з виплати заробітної плати. За даними моніторингу стану виплати заробітної плати на 1 січня 2016 року 5 економічно активних підприємств заборгували працівникам близько 3 мільйонів гривень.

       У минулому році покращилась ситуація на ринку праці. На початок 2016 року число офіційних безробітних у місті становить 2 367 осіб. Рівень працевлаштування зареєстрованих безробітних у 2015 році становив 33,4 %.

       Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку міста на 1 жовтня 2015 р. становив 99,79 млн дол. (40,2% загальнообласного обсягу). Це понад 467 дол. США в розрахунку на одного жителя міста.

       Підприємства міста у січні–вересні експортували товарів на суму 157,4 млн дол., імпортували – на 176,3 млн дол., що відповідно, на 2,7% та 29,3% менше, ніж у 2014 році. Зниження цих показників пояснюється загальним станом економіки та національної валюти.

       Найбільшими експортерами серед підприємств міста є: ПАТ «СКФ Україна», ТзОВ «Комо-Експорт», ДП «Автоскладальний завод №1» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс», ТзОВ «Цунамі», ПАТ «ВГП», приватне акціонерне товариство «Спільне українсько-словацьке підприємство «Теріхем-Луцьк», ТзОВ «Луцька картонно-паперова фабрика».

       За даними Державної служби статистики України, індекс споживчих цін суттєво збільшився і на кінець звітного року становив 143,3%.

       Відповідно до інформації відділу охорони праці міської ради у 2015 році в місті сталося 58 нещасних випадків на виробництві, травмовано 64 працівники. У звітному періоді перевірки стану охорони праці на підприємствах міста не проводились у зв’язку з введенням законодавством України відповідного мараторію. Однак, була організована роз’яснювальна робота для керівників підприємств.

       Станом на 1 січня 2016 року у м. Луцьку зафіксовано близько 11 100 суб’єктів малого та середнього підприємництва: 3 376 – фізичних осіб-підприємців, 7 720 – юридичних осіб. За минулий рік надходження до бюджетів усіх рівнів в результаті їх діяльності склали близько 934,2 млн грн.

       У місті нараховується понад 2000 об’єктів роздрібної торгівлі, ресторанного господарства та понад 280 об’єктів гуртової торгівлі. Кількість працюючих підприємств - юридичних осіб в сфері торгівлі – 473. Функціонують 29 супермаркетів (гіпермаркетів), 12 торгових центрів, 39 мінімаркетів, 18 ринків.

       З метою належної організації дрібнороздрібної та сезонної торгівлі за рішенням виконавчого комітету з 2012 року розміщення тимчасових споруд проводиться за спрощеною процедурою: без надання у користування земельних ділянок. Протягом 2015 року оновлено документацію на розміщення 66 об’єктів торгівлі та сфери послуг в тимчасових спорудах та розміщено 84 нові споруди, а також розміщено 127 пунктів тимчасової торгівлі та сфери послуг.

       В місті визначені 3 місця для проведення щотижневих ярмарків та фермерських розпродажів сільгосппродукції, а також визначено 30 місць для торгівлі молоком, що дозволило придбавати продукцію безпосередньо у виробника.

       Міська влада приділяє велику увагу забезпеченню дотримання суб’єктами підприємництва правил торгівлі спиртними напоями і тютюном та недопущення незаконної торгівлі та торгівлі у невстановлених місцях. Зокрема, працівниками департаменту муніципальної поліції міської ради у звітному році було ліквідовано торгівлю з автомобілів на території міста, а на вул. Замковій біля Центрального ринку демонтовано дванадцять палаток та кіосків, що здійснювали продаж овочів і фруктів на проїжджих частинах вулиці та тротуарах. За звітний період складено 27 протоколів про порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями та тютюновими виробами об’єктами торгівлі з 22.00 год. до 8.00 год.

       Протягом 2015 року комунальним підприємством «Луцькреклама» за користування місцями розміщення зовнішньої реклами було перераховано до державного та місцевого бюджетів кошти у сумі 3 327, 1 тис. грн, видано 80 дозволів на встановлення таких засобів. На вимогу комунального підприємства власниками засобів зовнішньої реклами було демонтовано 371 неправомірно встановлений об’єкт. У планах до кінця першого кварталу поточного року відкрити веб-сторінку з вказанням місць розміщення засобів зовнішньої реклами у місті Луцьку з прив’язкою їх до місцевості на електронній мапі нашого міста та можливою візуалізацією.

       Міська влада у законний спосіб сприяє розвитку малого та середнього бізнесу, що зареєстрований та діє на території міста, та зацікавлена в ефективній комунікації з усіма його представниками. З цією метою при Луцькій міській раді п’ятий рік працює Координаційна рада з питань розвитку малого та середнього підприємництва, рішенням міської ради ухвалено Програму розвитку малого та середнього підприємництва у м. Луцьку на 2015-2016 роки, заходи якої спрямовані на підтримку та стабілізацію стану підприємництва.

 

       Відділ інформаційної роботи міської ради

 

       (777904, 777946, 724727, 720665)