1. Головна
  2. Оперативна інформація

Народна аматорська хорова капела “Посвіт” відзначає 30-річний ювілей

Народна аматорська хорова капела “Посвіт” відзначає 30-річний ювілей

Сьогодні у Палаці культури міста Луцька відбувся концерт народної аматорської хорової капели «Посвіт» «Як не я, тоді хто?», приурочений 30-річчю створення капели.

 
 
 

Привітати шанований та відомий колектив прийшли виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт, заступник директора департаменту культури Андрій Ломага, лучани та гості міста.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

У вітальному слові Григорій Пустовіт зазначив, що це визначна дата та серйозний ювілей. “Сьогодні - 30 років хоровій капелі, в якій об’єднались люди, які не просто любили Україну та були її патріотами, а люди, котрі створили мистецький подвиг. Молодь не знає того страшного часу, коли українська пісня, історія, мова, культура були під жорстким обмеженням. Коли піднялась народна хвиля патріотизму, вона не могла бути без пісні, і як виявилось в нас є багато бойових, патріотичних, повстанських, стрілецьких пісень. Це були пісні, які закликали до боротьби, до бою, пісні, які викликали самоповагу, гордість та впевненість. Я дякую вам за вашу мужність, хоробрість, тому що лише такими словами можна охарактеризувати ваші перші виступи. Я щиро дякую вам за відданість українській пісні, яка викликає почуття гордості за те, що ми один народ, ми — українці. Нам є чим пишатись, нам є ким пишатись. У нас є та пісня, яка поведе за собою та ті люди, які це розпочали”, - сказав Григорій Пустовіт.

 
 

Потому Григорій Пустовіт вручив відзнаки Луцької міської ради.

 
 
 
 

Також хорова капели «Посвіт» отримала відзнаки департаменту культури Луцької міської ради.

 

Довідка:

Хоровий колектив «Посвіт» створено 1989 року. Ентузіаст і патріот, заслужений працівник культури України Ростислав Григорович Кушнірук зібрав до гурту людей, об'єднаних любов’ю до України, до народної і патріотичної пісні. Основна мета створення колективу- повернення до життя заборонених тодішнім режимом високохудожніх і патріотичних творів - козацьких, стрілецьких, повстанських. Вперше за довгі роки на Волині у виконанні «Посвіту» зазвучали: гімн «Ще не вмерла України...», «Ой, у лузі червона калина», «Не пора, не пора», стрілецькі та повстанські пісні.

За високу виконавську майстерність у 1997 році колективу присвоєно почесне звання «народний аматорський». Капела «Посвіт» - учасник фестивалів-конкурсів повстанських і стрілецьких пісень «Волинь повстанська», «За волю України», «Повстанські ночі» та ін.

Натепер у репертуарі колективу окрім стрілецьких та повстанських пісень - твори в обробках М.Лисенка, М.Вербицького, Д.Січинського, М.Леонтовича, пісні волинських композиторів, народні пісні, пісні в обробці засновника колективу Ростислава Кушнірука.

З 2012 року колектив очолює Алла Гас.

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)