Обговорили питання працевлаштування та соціальної адаптації демобілізованих бійців АТО

Сьогодні у конференц — залі готелю “Україна” відбувся круглий стіл, присвячений проблемам працевлаштування та соціальної адаптації осіб, які проходили військову службу у зоні АТО, в рамках загальнонаціональної програми “Армія гідності”. Участь у розмові взяли заступник міського голови Сергій Григоренко, перший заступник директора департаменту соціальної політики Луцької міської ради Ірина Дехтяр, інші представники владних та силових структур, громадськість.
Координатор програми “Армія гідності” у Волинській області Сергій Синько зазначив, що для вирішення питань працевлаштування демобілізованих бійців планується створити спеціальний координаційний центр, який здійснюватиме пошук роботи для кожного учасника АТО. Акцентували присутні на тому, що Верховна Рада України прийняла закон, згідно якого категорія “учасник АТО” віднесена до соціально вразливих. Тому усі роботодавці, які надаватимуть робочі місця демобілізованим бійцям, отримуватимуть компенсацію єдиного внеску за умови, якщо учасник АТО не буде звільнений протягом 2 — х років. Однак, наразі роботодавці неохоче приймають на роботу учасників АТО.
Олена Комар, заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, зазначила, що на базі Волинського обласного госпіталю для ветеранів війни створено Центр психологічної реабілітації осіб, постраждалих внаслідок АТО. За даними працівників Центру, 12 відсотків постраждалих мають посттравматичний синдром. Також вона констатує, що більшість бійців не готові увійти у звичний соціум і повноцінно працювати.
Заступник міського голови Сергій Григоренко розповів про напрацювання Луцької міської ради щодо подолання безробіття та реабілітації учасників АТО та їх сімей. “Задля вирішення цих проблем міська влада працює у трьох напрямках. Це - допомога сім'ям загиблих учасників АТО, фінансова підтримка солдатів, які прийняті на контрактну службу, а також комплексна програма підтримки родин учасників АТО. Допомога сім'ям загиблих включає матеріальну допомогу на поховання, надання земельних ділянок родинам, які втратили годувальника, відкриття Алеї на кладовищі в селі Гаразджа, виготовлення та встановлення меморіальних дошок, оздоровлення дітей загиблих. Кожному, хто прийнятий на службу за контрактом, з міського бюджету було виділено по 5 тис. грн одноразової допомоги. Комплексна підтримка родин учасників АТО включає звільнення від оплати житлово — комунальних послуг в частині утримання будинку, безоплатне харчування і оздоровлення дітей, а також санаторно — курортне оздоровлення,” - констатував Сергій Григоренко. Він також додає, що ця програма була прийнята ще у серпні 2014 року і розроблена до 2017 року включно. На її реалізацію з бюджету міста виділено 4 млн. 300 тис. грн. Він закликав громадськість подавати пропозиції для співпраці з міською радою у питаннях реабілітації і допомоги демобілізованим бійцям.
Ірина Дехтяр повідомила, що органи соціального захисту активно співпрацюють із санаторно — курортними закладами по всій Україні для оздоровлення учасників АТО.
За інформацією представника обласного центру зайнятості, з початку 2015 року центр розпочав інформування у військоматах, завдяки чому половина військовослужбовців зареєструвалася у центрі зайнятості. Наразі Волинська область — одна із п'яти областей в Україні, де на облік стали 2182 учасники АТО.
Відділ інформаційної роботи міської ради (777904, 777946, 724727, 720665)