Обираємо місце голосування!!!
На виконання вимог ч.3 ст.7 Закону України "Про Державний реєстр виборців" (далі -Закон) та постанови ЦВК № 57 від 01.04.2011 в аналітично-інформаційні системі Державний реєстр виборців реалізовано механізм тимчасової зміни місця голосування виборця на конкретні вибори чи референдум без зміни його виборчої адреси.
Нагадаємо, що нова редакція Закону від 21 вересня 2010 року передбачає можливість за вмотивованим зверненням виборця, який має право голосу на відповідних виборах чи референдумі, тимчасово змінювати місце голосування без зміни його виборчої адреси. Рекомендації щодо тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси затверджені постановою ЦВК від 01.04.2011 № 57.
Таке нововведення дозволить виборцям вже на виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року за вмотивованим зверненням проголосувати там, де вони будуть перебувати в день голосування.
На відміну від практики використання “відкріпних” талонів, наявність Державного реєстру виборців як єдиного банку даних усіх виборців України дозволяє забезпечити чіткий контроль однократності голосування. Так, у картці кожного виборця, який змінив місце голосування, проставлятиметься службова відмітка, яка і дозволить перевірити, чи не було змінено місце голосування заявника на зазначених виборах або референдумі.
Передбачено видачу посвідчень про тимчасову зміну місця голосування та реєстрацію таких посвідчень. Про його отримання виборець розписуватиметься в журналі обліку посвідчень, які підтверджують тимчасову зміну місця голосування.
За яких же умов можлива тимчасова зміна місця голосування ?
1) наявність права голосу на відповідних виборах;
2) мотивування зміни місця голосування;
3) наявність документу, що підтверджує особу (паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянство України);
4) дотримання термінів звернення.
Так, заяву можна подати не раніше утворення виборчих дільниць і не пізніше як за п’ять днів до дня голосування.
Заява приймається органом ведення Реєстру:
- за вказаним у заяві місцем перебування виборця в день виборів (повторного голосування), референдуму чи місцезнаходженням виборчої дільниці, яку він просить визначити місцем його голосування;
- за виборчою адресою заявника, яка визначається відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний реєстр виборців" (зареєстроване місце проживання).
У заяві зазначаються ідентифікаційні персональні дані виборця, які однозначно визначають його особу в Реєстрі — прізвище, власне ім’я, по батькові, дата та місце народження, його виборча адреса, а також:
— мотивування необхідності тимчасової зміни місця голосування;
- адреса, де виборець перебуватиме в день виборів (повторного голосування) або референдуму, чи номер виборчої дільниці, яку він просить визначити місцем його голосування, із зазначенням виборчого округу та його номера (за наявності).
Із примірним зразком заяви можна ознайомитись на сайті Луцької міської ради у банері “Виборець повинен знати”.
Під час розгляду заяви орган ведення Реєстру перевіряє:
— чи включений виборець до Реєстру;
— чи не було змінено місце голосування заявника на зазначених у заяві виборах або референдумі;
- чи має виборець право голосу на відповідних виборах чи референдумі
Запроваджені зміни розширюють можливості виборців у реалізації ними виборчого права, гарантованого ст.70 Конституції України.
Відділ ведення Державного реєстру виборців
(777953)