1. Головна
  2. Оперативна інформація

Оперативна інформація станом на 9 00, 15 березня

Оперативна інформація станом на 9 00, 15 березня

Вітаю, шановні лучани, шановні жителі громади!

Дякувати Богу, ніч пройшла спокійно. Нас ніхто не обстрілював, не бомбив, не було повітряних тривог. Дай Боже, щоб так було й надалі.
Весь транспорт працює у режимі вихідного дня. Вже традиційно. Усі комунальні установи, заклади, організації, підприємства працюють у штатному режимі, підтримують життєдіяльність міста. 

Хочу сказати, що дав завдання вчора почати здійснювати санітарне прибирання міста, почати промивати зливові каналізації, тому що весна, дощі і щоб не було підтоплення. Як тільки запрацюють асфальтові заводи, ми будемо починати здійснювати поточний ремонт доріг у нашому місті, наносити розмітку і так далі. Будемо готувати місто після зими, будемо прибирати, виконувати усі необхідні дії і виконувати наші обов’язки з підтримки порядку і наведення ладу у місті.

Хочу звернутися по оренді квартир. Дуже багато лучан скаржаться на те, що, враховуючи ситуацію, власники квартир піднімають оренду в декілька разів, хтось вимагає оплату наперед або на довгий період, і люди, наші лучани, які не мають власного житла і орендують його, просто не мають куди діватися. На превеликий жаль, дуже багато сімей молодих з дітками. Я хочу звернутися до лучан: давайте будемо людьми, давайте увійдемо в положення один одного. Сьогодні багато людей, на превеликий жаль, тимчасово опинилися без роботи або з мінімальною виплатою заробітної плати у зв’язку з простоями, у зв’язку з тим, що війна. Можна заробити за один-два-три місяці якісь гроші, а потім добре почувати себе. Як потім розуміти, що через тебе сім’я з дитиною десь виїхала, незрозуміло куди, просто випхати людей на вулицю. Сьогодні час, коли маємо бути милосердними, коли ми маємо допомагати один одному, коли ми маємо розуміти проблеми і потреби один одного. Тому звертаюся до вас, будь ласка, прошу поставтеся з розумінням до потреб і проблем інших людей, і тільки так ми зможемо змінитися. Поки ми не змінимося - ми всі українці і будуть нові і нові випробування нам, на превеликий жаль. Тому нам необхідно зрозуміти цю просту істину.

Хочу сказати, що продовжує працювати наш центр допомоги у драмтеатрі. Якщо ви бажаєте допомогти Збройним силам України, іншим військовим, якщо ви бажаєте допомогти біженцям, іншим містам, які сьогодні знаходяться у стані гуманітарної катастрофи, будь ласка, запрошуємо у наш центр. Він працює, приймає вантажі, потім відповідно розподіляє їх за потребою, на ті напрямки, які я згадав. 

Також у нас працює центр для біженців, який працює у нас у Палаці урочистих подій на базі  управління соціальних служб для сімї дітей та молоді. Туди ви також можете принести речі, дитячі речі, засоби гігієни, продукти харчування, дитяче харчування, дитячі ліжечка і так далі. Це все потім видається біженцям, які приходять у цей центр для того, щоб швидше адаптувати їх життя до нових умов. На превеликий жаль, багато людей буквально з однією валізою, однією папкою з документами вибігли з дому і приїхали сюди. Відповідно ми маємо зробити усе від нас залежне, аби їм допомогти зараз перший період прожити і адаптуватися, на превеликий жаль, до нових зовсім некомфортних умов життя. Зараз наступає такий період, коли скоро війна буде тривати три тижні і в дуже багатьох людей, навіть у тих, хто тримався в перші тижні, відбувається  такий психологічний дискомфорт дуже сильний. Почуття тривоги загострюється, виникає почуття песимізму, занепаду, впадання у депресію тощо. Прошу вас не піддаватися цим почуттям, прошу їх контролювати. Це є природньо, але ми мусимо перемогти ці почуття. Для того, хто не може справитися, для того, хто відчуває, що не може дати раду своїм емоціям, своєму психологічному стану, у нас діє психологічний штаб 0800400332. Прошу звертайтеся і провідні психологи нададуть вам консультацію.

Принагідно хочу подякувати всім психологам, які приєдналися до психологічного штабу, надають допомогу і рятують людей від цих психологічних станів, які заважають їм жити, які можуть призвести до дуже негативних наслідків. Дякую вам за те, що ви відгукнулися на пропозицію нашу, на пропозицію управління соціальних служб для сім’ї дітей та молоді. Це дуже важливо сьогодні підтримувати один одного і морально, і психологічно, і матеріально. 

Дякую усім за увагу. Тримаймося. Віримо у перемогу і віримо у Господа.

 

Міський голова Ігор Поліщук