1. Головна
  2. Оперативна інформація

“Палітра культур” у Луцьку

“Палітра культур” у Луцьку

Сьогодні у рамках святкування Дня міста у Луцьку відбувається інтеркультурний фестиваль “Палітра культур”. Метою заходу є популяризація культурної спадщини народів, які проживають на території міста Луцька, формування толерантного ставлення до інших культур та навичок взаємодії у багатокультурному середовищі.

Представники шести найбільш колоритних етносів Луцька презентують лучанам та гостям міста свою автентичну музику, пісенне надбання, танці, красу національного одягу та розмаїття страв національних кухонь.

 
 
 
 
 

Участь у відкритті фестивалю взяли секретар Луцької міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, директор департаменту культури міської ради Тетяна Гнатів та консул Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку Тереза Хрущ.

Звертаючись до присутніх, Григорій Пустовіт зазначив: “Фестиваль “Палітра культур” демонструє, що місто Луцьк колоритне. Наша культура включає культуру багатьох народів, які проживають в обласному центрі Волині. Вони так само люблять наше місто. Ми усі створюємо неповторну атмосферу Луцька. Ми доповнюємо один одного, збагачуємося культурними традиціями.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Мені приємно бачити сьогодні тут представників різних культур. Це цікаво бачити і пізнавати. Впевнений, що кожен для себе знайде тут щось нове”.

 
 
 

В програмі фестивалю:

відкриття фотовиставки «Нові обличчя великого Лучеська: історії та успішні проекти переселенців»;

екскурсія «Луцьк у палітрі культур: від минулого до сьогодення» (Центр туристичної інформації та послуг, вул. Сенаторки Левчанівської, 2);

гутірка «Історико-культурне розмаїття сучасного Лучеська»;

етнокультурне містечко;

мистецькі презентації;

частування традиційними стравами національних кухонь учасників;

танцювальні майстер-класи;

виставки та фотозони;

конкурси.

 
 

Фестиваль проходить в рамках реалізації у місті Луцьку Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста» (ІСС), учасниками якої є 126 міст із 33 країн світу.

Організатором заходу є департамент культури Луцької міської ради.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)