1. Головна
  2. Оперативна інформація

“Палітра культур” у Луцьку

“Палітра культур” у Луцьку

Сьогодні у рамках святкування Дня міста у Луцьку відбувається інтеркультурний фестиваль “Палітра культур”. Метою заходу є популяризація культурної спадщини народів, які проживають на території міста, формування толерантного ставлення до інших культур та навичок взаємодії у багатокультурному середовищі.

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 
 
 

Участь у фестивалі беруть більше 20 колективів з міст-партнерів Луцька з Литви та Польщі, національно-культурних товариств міста, а також ансамбль танцю «Волиняночка», фольклорний гурт «Чачка», ансамбль народної музики «Волиняни» та Галина Конах.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Представники найбільш колоритних етносів Луцька та гості з міст-побратимів презентують лучанам та гостям міста свою автентичну музику, пісенне надбання, танці, красу національного одягу та розмаїття страв національних кухонь.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Участь у відкритті фестивалю взяли секретар Луцької міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, директор департаменту культури міської ради Тетяна Гнатів, консул Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку Пьотр Матушяк, представники Ради Європи, експерти з інтеркультурності Ксенія Рубікондо та Робін Вілсон.

 
 
 
 
 

Звертаючись до присутніх, Григорій Пустовіт зазначив, що наше місто є надзвичайно багатим, адже тут живуть прекрасні люди різних культур, національностей, традицій, проте, ми — одне ціле, доповнюємо та збагачуємо одне одного. “Сьогоднішній фестиваль — особливий, бо в ньому беруть участь представники майже всіх товариств, що проживають в нашому місті. Ми побачимо, як лучани бережуть культуру наших дідів-прадідів, як вони цінують, збагачують та розвивають її. Ми радіємо тому, що такі багаті на культуру, традиції, міжнаціональну дружбу. На нашому фестивалі вперше присутні представники з братніх Польщі та Литви. Та з особливою радістю зазначу, що приємно зустрічати караїмський колектив з Тракаю Литовської Республіки, адже караїми — це складова нашого міста, частина нашої історії та спільноти. Вітаю всіх з цим прекрасним фестивалем. Сподіваюсь, що гасло нашого міста “Луцьк — приємне відкриття” наповниться сьогодні новим змістом. Нових нам досягнень, звершень та відкриттів”, - сказав Григорій Пустовіт.

 

В програмі фестивалю також:

етнокультурне містечко;

частування традиційними стравами;

майстер-класи;

мистецькі презентації

виставки та фотозони;

 гутірка "Діалог культур – разом до майбутнього";

екскурсії.

 
 

Фестиваль проходить в рамках реалізації у місті Луцьку Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста» (ІСС), учасниками якої є 126 міст із 33 країн світу.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)