1. Головна
  2. Оперативна інформація

Переваги легальної зайнятості

Переваги легальної зайнятості

Офіційно оформлене працевлаштування є гарантією соціального захисту найманих працівників, а для роботодавців – запорукою процвітання бізнесу.

З таких слів у Луцькому міському центрі зайнятості розпочато семінар на тему «Ризики нелегальної трудової міграції». Захід проведено за участі завідувача сектору пресслужби інформаційної політики та адміністрування субсайту організаційно-розпорядчого управління Головного управління Державної податкової служби у Волинській області Олени Нікотіної.

 

Олена Нікотіна розповіла, що страховий стаж – це період, коли особа перебуває в офіційних трудових відносинах з роботодавцем, роботодавець офіційно сплачує заробітну плату та відповідно перераховує єдиний внесок за найманих працівників до страхових фондів. Адже, соціальні виплати здійснюються не з державного бюджету, а саме з бюджету страхових фондів. Пенсія – з Пенсійного фонду, допомога по безробіттю – з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, лікарняні – з Фонду соціального страхування України.

Учасникам заходу наголошено про переваги легальної зайнятості:

право на вільний вибір професії та місця роботи;

гарантоване отримання грошової винагороди за виконану роботу;

безпечні умови та дотримання режиму праці;

право на відпочинок;

захист від незаконного звільнення;

соціальний захист у разі втрати працездатності чи роботи.

Звичайно, кожна людина сама приймає рішення щодо форми своєї зайнятості. Кожен з нас вирішує, що для нього є головним – жити одним днем чи мати певні гарантії у завтрашньому дні.

Нагадаємо, що інформаційна кампанія Луцького міського центру зайнятості «Живи та працюй в Україні легально» триває.

 

Луцький міський центр зайнятості