1. Головна
  2. Оперативна інформація

Переведення системи охорони здоров’я на страхову модель розпочнеться вже у 2017 році

Переведення системи охорони здоров’я на страхову модель розпочнеться вже у 2017 році

    У м. Києві відбулася презентація пакету напрацювань реформування галузі під керівництвом віце-прем’єр міністра Павла Розенка. Ключові програми системних змін представила керівникам структурних підрозділів охорони здоров'я областей та обласних центрів в.о. міністра охорони здоров'я доктор Уляна Супрун разом із заступниками міністра. Участь у зустрічі взяли начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк та начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук.

   Важливим питанням, що піднімалося під час заходу, стало фінансування медицини у 2017 році. За словами заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка, метою команди МОЗу є запровадження страхової моделі медицини на практиці вже у 2017 році при мінімальних і зрозумілих усім змінах в законодавстві. «Сімейний лікар повинен стати агентом сім’ї в системі охорони здоров’я, направляти, слідкувати за здоров’ям та забезпечувати всю первинну діагностику. Сім’я повинна йому довіряти, а для цього лікар має бути мотивований - передусім фінансово», - відзначив він.

   Технічним оператором перерахування бюджетних коштів стане прозора страхова агенція, що здійснюватиме документообіг з лікарями. Запровадження нових податків чи страхових внесків не передбачається.

    В.о. міністра охорони здоров'я доктор Уляна Супрун зазначила, що однією з нагальних потреб є перевизначення фінансової системи таким чином, щоб кожен громадянин гарантовано мав доступ до медичної допомоги. Для цього буде впроваджена система “гроші йдуть за пацієнтом”, спочатку на первинній ланці медичної допомоги, а згодом на вторинній та третинній ланках. Уляна Супрун наголосила на необхідній підтримці реформування галузі місцевою владою та безпосередньо кожним громадянином.

   Планується побудова нової системи громадського здоров’я в Україні, скерованої на профілактику хвороб, а не на їх лікування. Вона буде охоплювати такі напрямки як біологічна безпека, контроль за неінфекційними хворобами, розвиток національної системи крові, а також стримування стійкості до протимікробних засобів.

   Крім того, системне оновлення чекає і на “швидку”: екстрену меддопомогу повинні надавати належно підготовлені та сертифіковані фахівці, відтак МОЗ подбає про відповідне навчання для лікарів, а також для пожежників та поліцейських, які зазвичай першими опиняються на місці події.

   З 2017 року розпочнуться зміни первинної ланки медичної допомоги. “Наше завдання — побудувати фундамент сімейної медицини. Кожен українець має отримати відповідь на запитання, до кого звернутися, щоб отримати першу допомогу”, - зазначив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко. З наступного року будуть встановлені референтні ціни на ліки та введена компенсація їх вартості для певних видів захворювань; затверджені медичні протоколи лікування та впроваджені елементи страхової медицини. За словами віце-прем’єр-міністра, наразі питання реформи системи охорони здоров'я є одним із пріоритетних.

 

   Управління охорони здоров’я міської ради

    (тел. 724653)