Перший історичний форум провели для освітян області

Волинські освітяни, історики та студенти дізналися, як Реформаційний рух в Європі 500 років тому змінив увесь світ.
Про це їм розповіли 24 лютого, у Луцьку на першому історичному форумі у рамках відзначення 500-річчя Реформації.
Спікерами заходу були доктор богослов’я Фелікс Понятовський із Києва та богослов, історик Сергій Санніков із Одеси.
«Цей рік особливий тим, що ми згадуємо кілька великих дат, які стосуються історії. Це 100 років, як відбулася Жовтнева революція, та 500 років від початку Реформації», - зауважив ведучий форуму Роман Бричук.
«Сьогодні ми зібралися, щоб побачити практичний вплив подій 500-річної давнини на Західну Європу та світ в цілому. Я переконаний, що дуже часто, коли ми українці дивимось в Європу і хочемо європейського життя, то, по великому рахунку, ми прагнемо тієї Європи, якою вона стала завдяки Реформації», - сказав модератор форуму.
Фелікс Понятовський закцентував увагу слухачів на історичному підґрунті початку Реформації. Спікер у своїй промові показав вплив Реформації на політичне, соціальне й економічне життя Європи.
«В часи Середньовіччя, або як його ще називають - темні віки, які тривали практично тисячу років, життя людей майже зовсім не змінювалося. І якби не Реформація, світ продовжував би залишатись таким самим ще багато років», - відмітив спікер.
Саме в той час на арену вийшли люди, котрі виступили проти схоластичної філософії та диктатури церкви. Відкриття і винаходи періоду реформації позитивно вплинули на світогляд людей середньовічного суспільства й на їхнє життя. Реформувалась освіта, усі люди отримали безперешкодний доступ до знань. Реформація вплинула на права людей, зародилась демократія. Через трудову етику протестантів почав розвиватися бізнес та банківська система. Повернення до першоджерел, яке проповідували реформатори, в цілому впливало на моральні стандарти людства.
«За все найкраще, чого досягло суспільство, воно завдячує саме Реформації», - наголосив Фелікс Понятовський.
Про богословський контекст, а також про те, чому реформація мала такий вплив на суспільство розповів Сергій Санніков.
«Метою реформаторів було повернути Бога в центр усього. Маючи Бога за основу життя людина отримує зміст свого існування».
Доповідач розглянув два види реформації: класична, або магістерська і радикальна.
«Магістерська реформація починалась з верхів та проходила через органи влади. Вона була не на стільки успішною, як радикальна, яка стверджувала, що зміни повинні починатися з серця кожної людини. Тобто, відповідальність за реформи несуть самі люди, а не влада», - підсумував богослов.
Окрасою заходу був музичний гурт «Левит». Чуттєвим та щирим співом виконавці подарували гарний настрій усім учасникам форуму. А їх, до слова, було понад 300 людей.
Також до присутніх звернувся голова Волинського обласного міжконфесійного оргкомітету Павло Миронюк. Він ознайомив присутніх з ідеями відзначення 500-річного ювілею Реформації в Україні та з головними цілями руху R500 на Волині. Павло Григорович подякував присутнім на форумі єпископам трьох протестантських об`єднань за міжконфесійну злагоду і порозуміння.
Такий науково-просвітницький захід був хорошою можливістю донести біблійні цінності до освітян та студентів. Окрім того, форум став добрим фундаментом для подальшої співпраці з навчальними закладами в профілактичній роботі з молодим поколінням.