1. Головна
  2. Оперативна інформація

Під час робочої зустрічі обговорили питання безхатченків у зв’язку із настанням холодної пори року

Під час робочої зустрічі обговорили питання безхатченків у зв’язку із настанням холодної пори року

Сьогодні у стінах Луцької міської ради відбулась робоча зустріч щодо обговорення питань про безхатченків у зв’язку з настанням осінньо-зимового періоду. На засідання завітали заступник міського голови Ірина Чебелюк, представники виконавчих органів Луцької міської ради та патрульної поліції.

На початку засідання Ірина Чебелюк зазначила, що місто повинно бути готове до наближення холодної пори року, аби якомога менше людей опинились у надзвичайно скрутних становищах. У зв’язку з цим, присутні зобов’язані обговорити проблеми із безхатченками, що виникали у попередні роки, та врахувати їх у нинішній роботі. 

 
 
 

Директор департаменту соціальної політики міської ради Вікторія Майборода зазначила, що першим етапом у роботі з безхатченками має бути медичний огляд, аби впевнитись, що особа не має проблем із обмороженням, не потребує екстреної медичної допомоги та не перебуває у стані алкогольної інтоксикації. Потому особу можуть доправити до стаціонарного пункту обігріву в приміщенні територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), або ж кімнати нічного перебування Волинського обласного благодійного фонду «Переображення».

 

У свою чергу, директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Луцька Галина Шатецька розповіла, що за всі роки його роботи заклад жодного разу не відмовляв у допомозі безпритульним. На базі центру можна отримати психологічну підтримку та супровід, комплекс профілактичних оздоровчих заходів, харчування.

 
 

Актуальною проблемою залишається також самовільне зайняття безхатченками підвальних приміщень, поблизу із комінукаціями теплових мереж.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Роботу з особами без місця постійного проживання регулює також розпорядження міського голови від 04.12.2018 №557 «Про забезпечення життєдіяльності міста в зимовий період та в умовах низьких температур». Воно передбачає, в тому числі і організацію місць обігріву, надання гарячих напоїв та простої гарячої їжі для тих, хто потребує і звертається.

 
 
 
 
 

Заступник міського голови Ірина Чебелюк додала, що значну увагу буде приділено інформаційній роботі з населенням міста Луцька, головами ОСББ та працівниками патрульної поліції.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)