Під час виконкому міський голова Микола Романюк подякував керівнику та колективу комунального закладу “Луцька міська дитяча поліклініка”
Сьогодні на засіданні виконавчого комітету про роботу комунального закладу “Луцька міська дитяча поліклініка” доповідала головний лікар комунального закладу Оксана Лєщинська.
Вона повідомила, що медична допомога надається у відділеннях на вул. В’ячеслава Чорновола, 1 та пр. Волі, 3а.
Медичні працівники закладу щороку підвищують свій професійний рівень. Зростає кількість лікарів з вищою категорією. Так, станом на 01.01.2015 року з вищою кваліфікаційною категорією в закладі працює 50% лікарів, з І категорією – 21,5% лікарів; з ІІ категорією – 9,7 % лікарів.
Протягом 2015 року 9 відділень отримали статус «Чиста лікарня – безпечна для пацієнта».
У квітні цього року поліклініка успішно пройшла ресертифікаційний аудит на відповідність системи управління якості вимогам стандарту ISO 9001. Впровадження системи управління якістю у закладі було розпочато у 2010 році і вперше був сертифікований у 2011 році.
Усі відділення поліклініки на вул. В’ячеслава Чорновола та пр. Волі підключені до мережі Інтернет.
З метою доступності медичної допомоги, зручності та економії часу пацієнтів, більш планомірної роботи вузькопрофільної служби та уникнення черг, введено попередній запис хворого до лікаря, що здійснюється пацієнтами особисто або по телефону через реєстратуру.
Станом на 01.01.2015 поліклініка обслуговує 32484 дітей (0-17 років включно), які є жителями м. Луцька.
Кількість дітей підліткового віку (15-17 років) становить 4734, а реальна цифра, яка включає студентів ВУЗів та учнів середніх спеціальних навчальних закладів, що навчаються у місті, і не зареєстровані, але обслуговуються підлітковим відділенням (медогляд, щеплення, звернення по хворобі), становить близько 14 тис. осіб.
Важливий показник роботи закладу, що відображає її результативність, низька малюкова смертність. Особливо це стосується смертності від керованих причин, де своєчасна правильно надана медична допомога може вплинути на уникнення фатальних наслідків для дитини.
За 7 місяців 2015 року у закладі зареєстрована 1 дитина, що померла у віці до 1 року. Причина смерті-синдром Уотерхауза-Фрідеріхсена (блискавична форма менінгококцемії з крововиливом у наднирники). За 2014 рік в закладі було зареєстровано 3 дітей, які спостерігалися поліклінікою і померли у віці до 1 року від вроджених вад (причини: раптова смерть грудної дитини, гідроцефалія, бронхолегенева дисплазія).
За словами головного лікаря, в структурі захворюваності дітей віком до 1 року перше місце займають хвороби органів дихання; друге місце – перинатальні стани; третє місце – хвороби шкіри та підшкірної клітковини, четверте місце - хвороби нервової системи.
Надзвичайно важливу роль у зниженні захворюваності дітей у віці до 1 року відіграє цілодобовий пункт надання медичної допомоги дітям вдома, що безперечно є значним надбанням поліклініки.
Серед дітей віком до 14 років за поширеністю на першому місці хвороби органів дихання, на другому – хвороби ока, на третьому – інфекційні хвороби, на четвертому – хвороби органів травлення. Серед підлітків на друге місце виходять хвороби органів травлення, на третє – ендокринна патологія і хвороби сечостатевої системи.
В закладі працюють вузькопрофільні лікарі-спеціалісти, до яких скеровують дітей дільничні педіатри. Консультативна допомога надається за 22 спеціальностями. На жаль, значна частка пацієнтів йде некеровано, з власної ініціативи, що значно ускладнює роботу лікарів - спеціалістів.
У поліклініці функціонує відділення денного стаціонару, яке знаходиться на вул. В’ячеслава Чорновола, 1, де розгорнуто 50 ліжок. Медична допомога у денному стаціонарі надається дітям з соматичною, гастроентерологічною, неврологічною, гінекологічною та кардіологічною патологією.
За 7 місяців 2015 року з бюджету розвитку міста освоєно 709,3 тис. грн, а саме: на встановлення теплового пункту 125,3 тис. грн; на капітальний ремонт покрівлі 300,5 тис. грн; на ремонт санвузлів 93,4 тис. грн. у приміщенні на вул. В.Чорновола; на ремонт приміщень 5-го поверху 190,1 тис. грн. у приміщенні на пр. Волі;
У серпні 2015 року була проведена очистка системи опалення у двох приміщеннях поліклінік на суму 99 тис. грн.
У 2014 році середня заробітна плата лікарів закладу становила 2441,6 грн; в 2015 році – 2717,6 грн. Заборгованості по заробітній платі немає.
Міський голова Микола Романюк акцентував на тому, що функціонування цього закладу важливе для лучан, особливо для найменших мешканців міста. Рішенням сесії міської ради виділялися певні кошти для цього комунального закладу, і в наступному році поліклініка буде мати підтримку міської влади. Було вирішено багато питань ремонту і матеріального забезпечення поліклініки. Для покращення роботи також було передано автомобілі, які надійшли із Німеччини. На завершення свого виступу міський голова подякував керівнику і колективу комунального закладу “Луцька міська дитяча поліклініка” за відповідальне ставлення до роботи.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)