Підсумкова медична рада у комунальному закладі «Луцька міська клінічна лікарня»
Відбулась підсумкова медична рада у комунальному закладі «Луцька міська клінічна лікарня». У роботі ради взяли участь міський голова Микола Романюк, перший заступник міського голови Святослав Кравчук, начальник управління охорони здоров’я Федір Кошель. З доповідями виступили головний лікар закладу, Заслужений лікар України, кандидат медичних наук Лариса Духневич, заступник головного лікаря з медичної частини Володимир Шендибило, заступник головного лікаря з хірургічної допомоги, кандидат медичних наук Олександр Федорчук.
За 2013 р. основні планові завдання закладом виконані. Проліковано 22516 хворих. Виконано план ліжкоднів на 106,8%. Середній ліжкодень становить 11,3 дня. Оперовані 7283 хворих, виконано 8150 операцій. Хірургічна активність склала 66,9%. Відсоток післяопераційних ускладнень стабільно низький - 0,1%. Зменшилась післяопераційна летальність - 0,7%. Річний план по донорству виконано на 127,9%.
Летальність склала 1,9% (424 померлих). В структурі летальності за причинами на І місці інсульти – 26,9%, ІХС з ускладненнями та інфаркти на ІІ місці – 25,2%; на ІІІ місці випадки смерті від цирозів печінки – 8,9%. До доби померли 136 хворих (32,1% від усіх померлих). В структурі додобової летальності за причинами на І місці ІХС з ускладненнями – 23,5%, на ІІ місці інсульти – 20,6%, на ІІІ місці випадки смертей від травм – 11,8%.
Фактичні поточні видатки за 2013 рік склали 97,6 % від суми бюджетних призначень, передбачених кошторисом на звітний період. Структура видатків закладу (без врахування капітальних та субвенції на витратні матеріали для гемодіалізу) наступна:
- заробітна плата з нарахуваннями на неї – 80,2 %;
- енергоносії та комунальні послуги – 8,2 %;
- медикаменти – 7,8 %;
- харчування – 2,4 %;
- видатки на утримання закладу – 1,4 %.
Середня заробітна плата працівників лікарні за грудень 2013 року склала 2 311 грн 39 коп.
Протягом року проводилось залучення позабюджетних коштів, які склали 15,1 % до касових видатків загального фонду бюджетних асигнувань. В структурі залучень:
- 28,2% - на придбання медикаментів;
- 25,8% - на придбання обладнання;
- 24,0% - на придбання предметів та матеріалів для щоденних нужд лікарні (засоби для прання білизни, миючі засоби, будівельні матеріали, дезінфікуючі засоби і т. ін.)
- 22,0% - оплата послуг сторонніх організацій (за ремонт і техобслуговування медичного і технологічного обладнання та апаратури, охорону об’єктів і території лікарні, за друк типографських бланків медичного обліку та звітності тощо).
З позабюджетних джерел отримано та придбано:
Лапароскопічна стійка 464 976 грн.
Цифровий ренгенографічний комплекс 293 100 грн.
Обладнання для контактної літотрипсії 214 575 грн.
Ліжка медичні 86 260 грн.
Пристрій для проявки рентгенплівки 74 250 грн.
Меблі медичні 69 638 грн.
Реєстратори добової кардіограми 59 200 грн.
Стіл операційний 42 000 грн.
Аналізатор біохімічний 36 500 грн.
Касети для рентгенапарату 35 000 грн.
Електрокардіографи 32 612 грн.
Аналізатори Clover 23 978 грн.
Монітори пацієнта 16 080 грн.
Столикі маніпуляційні 13 689 грн.
Стерилізатори ГП-80 12 500 грн.
Завдяки налагодженій роботі з надання замісної терапії хворим з хронічними захворюваннями нирок парк діалізних машин Волинського обласного центру екстракорпоральних методів детоксикації за допомогою спонсорів поповнився двома новими надсучасними апаратами для гемодіалізу японського виробництва Surdual X, вартість кожного з яких складає близько 250 тис. грн. Апарати для гемодіалізу Surdual X забезпечують проведення безпечного, якісного хронічного і гострого гемодіалізу, гемодіафільтрації у режимі «On-line».
За 2013 рік надійшли кошти на рахунок лікарні: від страхових компаній – 251,4 тис. грн.; від фонду соціального страхування – 62,0 тис. грн.; від громадських об’єднань «Допоможемо собі» та «Волинська обласна лікарняна каса» – 321,5 тис. грн.; судові відшкодування – 118,1 тис. грн. Разом ці надходження склали 753,0 тис. грн., що дорівнює 16,1 % виділених за бюджетних асигнувань на медикаменти. Крім того, пацієнтами за рік придбано медикаментів на суму 12 472,8 тис. грн.
Середня вартість одного ліжко-дня за звітний період:
- на харчування
– ▪ 4,38 грн – загальний;
– ▪23,11 грн – для ветеранів війни;
- на медикаменти – ◦за бюджетні кошти:
– ▪ 9,13 грн – загальний;
– ▪ 28,97 грн – для ветеранів війни;
– ◦з залученими коштами:
– ▪ 17,56 грн;
– ◦з врахуванням коштів пацієнтів:
– ▪ 69,40 грн;
На одне відвідування в травмпункті та огляд в приймальному відділенні на медикаменти використано бюджетних коштів - 1,21 грн. На відвідування стоматкабінету – 0,01 грн.
Управлінням лікарні постійно контролюється дотримання протоколів та стандартів надання медичної допомоги. Суворо контролюється дотримання стандартів спілкування з хворими та їх родичами. Вивчається та аналізується думка пацієнтів щодо якості надання медичної допомоги. Моніторинг ведеться через скриньки побажань в кожному відділенні. Проводиться опитування всіх пацієнтів, які виписуються зі стаціонару. Отримані відповіді аналізуються і застосовуються для підвищення якості медичної допомоги. Ведеться постійна санітарно-просвітницька робота з використанням сучасних ЗМІ – функціонує веб-сайт закладу, на обласному та державному телебаченні протягом року було більше 40 інформаційних передач за участю працівників лікарні.
Система управління якістю лікарні успішно пройшла щорічний аудит. Результатом послідовної роботи з підвищення якості роботи в 2013 році стала перемога закладу в регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу якості продукції «100 кращих товарів України» у номінації «Послуги лікувальних закладів».
Продовжувалась робота з виконання заходів проекту «Транскордонна взаємодія для запобігання і лікування важких випадків опіків на польсько-українському кордоні» програми Транскордонного Співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013. Проведено прес-конференцію для засобів масової інформації щодо мети та заходів проекту. Організовано участь 25 лікарів закладу у міжнародній науково-практичній конференції щодо запобігання і лікування важких випадків опіків, яка відбулася 26-27 червня в місті Ленчна (Люблінське воєводство, Польща). Шість лікарів закладу пройшли стажування в публічному закладі охорони здоров’я міста Ленчна. Проведено процедури закупівель обладнання, передбаченого заходами проекту. Проводились роботи з розробки «дорожньої карти» надання допомоги хворим з термічною травмою під час надзвичайних подій.
Відповідно до напрямку реформування галузі охорони здоров’я, в рамках створення госпітального округу з центром в місті Луцьку та багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування на базі комунального закладу «Луцька міська клінічна лікарня», з урахуванням наявного у закладі високотехнологічного обладнання, запроваджених і відпрацьованих сучасних методик лікування і висококваліфікованого кадрового складу розпочато роботу над створенням у комунальному закладі «Луцька міська клінічна лікарня» сучасного відділення невідкладної медичної допомоги, шляхом добудови корпусу невідкладної медичної допомоги.
З метою підвищення ефективності загальнодержавних заходів для вирішення проблеми гострої і хронічної коронарної патології серця та інфаркту міокарда, зменшення смертності від серцево-судинних захворювань та зниження первинного виходу на інвалідність серед населення м. Луцька та області, на виконання окремого доручення Президента відповідно до заходів Регіональної програми із запобігання та лікування серцево-судинних захворювань «Волинькард» на 2011-2013 роки прийнятої Волинською обласною радою в лікарні прибудовано приміщення, встановлено ангіографічний комплекс та в жовтні відкрито інтервенційний блок. За неповних три місяці функціонування блоку в 2013 році виконано 117 ангіографій та 22 стентування коронарних судин.
За кошти Волинського обласного благодійного фонду «Рідна Волинь» та членського благодійного об’єднання «Муніципальна лікарняна каса» для лікарні було придбано автомобіль медичної допомоги «Opel», який за бюджетні кошти дооснащено обладнанням, характерним для реанімобілів. Наявність автомобіля медичної допомоги з оснащенням для проведення кардіореанімації в Луцькій міській клінічній лікарні значно полегшить зв'язок між рівнями медичної допомоги для кардіологічних хворих.
Управлінням лікарні велика увага приділяється створенню комфортних умов перебування для пацієнтів та їхній безпеці. Протягом 2013 року проведено ремонтні роботи у відділенні травматології, відділенні ЕКМД та фізіотерапевтичному відділенні. Розпочато роботи з облаштування палати інтенсивної терапії у відділенні неврології. Закуплено нові ліжка та ковдри для пацієнтів. У відділення урології, малоінвазивної хірургії, травматології і ортопедії придбано сучасні каталки для хворих. Ремонтні роботи у відділеннях лікарні оплачені ЧБО «Муніципальна лікарняна каса» на суму 146 917,39 грн.
Велика увага протягом року приділялась забезпеченню дотримання санітарно-протиепідемічного режиму. У лікарні постійно виконуються заходи з профілактики внутрішньолікарняних інфекцій, працює комісія з інфекційного контролю, баклабораторією проводяться контроль стерильності, визначення бактериальної забрудненості зовнішнього середовища. Ведеться робота над здобуттям закладом звання «Чиста лікарня – безпечна для пацієнта»
Власними силами відновлено дієздатність закладу, яка була порушена внаслідок стихійного лиха. 30 липня внаслідок зливових опадів були затоплені підвальні та приміщення перших поверхів будівель лікарні (стерилізаційна, пральня, матеріальний і продовольчий склади та склад зберігання матеріального резерву на випадок надзвичайних ситуацій, архівні приміщення (бухгалтерії та медичний), овочесховище). Складено акти про завдані стихією матеріальні збитки – стали непридатними до використання витратні матеріали медичного призначення на суму 8 605 грн., продукти харчування на 16 276,24 грн. та завдано збитків будівлям і мережам електропостачання на суму 1 771 900 грн. Проведено реконструкцію зливової каналізації на території лікарні, роботи з благоустрою території, часткового відновлення асфальтового покриття та укріплення фундаментів, відремонтовано покрівлю приміщення бак. лабораторії.
Постійними завданнями, над якими працює управління лікарні, є:
- Забезпечення якісної медичної допомоги населенню міста відповідно до затверджених стандартів обстеження та лікування;
- Дотримання персоналом стандартів спілкування з хворими та їх родичами;
- Підтримка іміджу лікарні - доброзичливої до пацієнта;
- Максимальне залучення позабюджетних коштів;
- Подальший розвиток матеріально-технічної бази;
- Продовження запровадження в медичну практику новітніх інформаційних технологій.
Першочерговими завданнями на наступний рік є:
- Ремонт електрощитових;
- Заміна ліфтів;
- Реконструкція системи вентиляції операційного блоку;
- Придбання мобільного рентген-апарату типу С-арки;
- Придбання сучасного ендоскопічного обладнання для обласного центру шлунково-кишкових кровотеч;
- Ремонт сходових кліток лікувального корпусу;
- Продовження ремонту у відділенні неврології;
- Заміна підлогового покриття у відділеннях на 4, 6 та 7 поверхах;
- Оновлення стерилізаційного обладнання;
- Виготовлення проектної документації добудови приміщення відділення невідної медичної допомоги.
Управління охорони здоров’я