1. Головна
  2. Оперативна інформація

“Поліське літо з фольклором” порадує лучан та гостей міста у серпневі вихідні

“Поліське літо з фольклором” порадує лучан та гостей міста у серпневі вихідні

З 22 по 25 серпня 2018 року у Луцьку за сприяння міської ради та фонду Ігоря Палиці “Тільки разом” відбудеться XV Міжнародний фестиваль “Поліське літо з фольклором”. Фестиваль проводиться у Луцьку, починаючи із 1994 року, цьогоріч він відбудеться вп’ятнадцяте.

Про учасників фестивалю, його особливості та цікавинки організатори розповіли сьогодні під час прес-конференції. Участь взяли радник міського голови Ігор Поліщук, заступник директора департаменту культури міської ради Андрій Ломага та директор Палацу культури Юрій Войнаровський.

Розпочинаючи захід, радник міського голови зазначив: "Поліське літо з фольклором - захід, що є частиною історії нашого міста, адже проводиться із 1994 року. Це - яскраве, унікальне та неповторне дійство, що вже багато років підтримує престиж Луцька та проводиться на постійній основі з часів Незалежності. Тому під час формування бюджету на 2018 рік було передбачено 550 тисяч гривень, аби захід відбувся на потужному, достойному рівні. Окрім цього, постійним партнером проведення фестивалю є фонд Ігоря Палиці "Тільки разом", який надав фінансову підтримку в сумі 255 тисяч гривень. Тому цей захід стане справжньою прикрасою останніх серпневих днів, створить святковий настрій для лучан та гостей міста у День незалежності та День Державного прапора України”.

 

Директор Палацу культури Юрій Войнаровський розповів, що цього року у фестивалі братимуть участь колективи з Мексики, Італії, Індії, Туреччини, Литви, а також колектив із Єгипту, що буде представлений вперше. Традиційно участь братимуть і фольклорні колективи з України. Цьогоріч зголосився колектив “Черемшина” із Чернівецької області, у якому свого часу працював відомий артист Василь Зінкевич. Також будуть представлені колективи з Камінь-Каширського, Ківерцівського та Маневицького районів, а ще -добре відомі лучанам “Радість”, Волиняночка”, “Волинянка”, “Чачка” та інші. Юрій Войнаровський висловив вдячність керівникам міста, депутатському корпусу за надану підтримку.

 

Розпочнеться фестиваль 22 серпня із міжнародної фотосесії та покладання квітів до стели Героїв Небесної Сотні та Театральному майдані та святкового богослужіння у Свято-Троїцькому кафедральному соборі. Потому святковою ходою учасники та гості фестивалю вирушать вулицею Лесі Українки до Замкової площі. А урочисте відкриття відбудеться на території Луцького замку.

Протягом наступних фестивальних днів передбачені майстер-класи із вивчення національних танців Індії, Туреччини, Литви, України, виступи фольклорних колективів. Окрім традиційних фестивальних заходів, 24 серпня, на День незалежності України на Театральному майдані відбудеться «ЕтноДанс» – міжнародна дискотека.

Фестиваль неодноразово демонстрував невичерпні можливості фольклору, об’єднував атмосферою добросусідства та близькості народів. Тож запрошуємо усіх відвідати “Поліське літо з фольклором” та отримати незабутні враження.

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)