1. Головна
  2. Оперативна інформація

Послаблення карантину можливе лише у разі посилення самодисципліни

Сьогодні відбулося чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, під час якого обговорювалися питання протидії поширенню коронавірусу у нашому місті.

Розпочинаючи нараду, начальник управління охорони здоров’я Володимир Лотвін детально проаналізував ситуацію із захворюванням на COVID-19 по Україні та у Луцьку зокрема. “За минулу добу до сімейних лікарів звернулися 184 лучанина (101 дитина та 83 дорослих). Виявлено 8 підозр на COVID-19, серед них одна дитина та двох хворих на пневмонію, одного з них направлено на лікування в обласну інфекційну лікарню”, - доповів Володимир Лотвін.

Варто зазначити, новим джерелом спалаху захворювання на COVID-19 стало гематологічне відділення обласної лікарні.

За словами секретаря міської ради, виконувача повноважень міського голови Григорія Пустовіта, там, де оперативно виявляли джерело захворювання, там і є позитивний результат. “У нас є декілька вогнищ спалаху захворювань. Кожна хвороба починається з першого випадку і, на жаль, ці перші випадки - люди, які приїхали з-за кордону. І тут важлива саме відповідальність та самодисципліна саме цих людей”, - наголосив Григорій Пустовіт.

В основному, в місті усі дотримуються вимог карантину. Але викликає стурбованість скупчення людей, які хочуть оплатити послуги, біля приміщення банків. Тут контролювати громадян мають самі співробітники даних установ.

Працівники національної поліції продовжують перевіряти, чи дотримуються супермаркети заходів карантину. Перевіряють людей, що повернулися з-за кордону, а таких у Луцьку - 618 осіб, з них 97 залишаються ще вдома на самоізоляції.

Варто зазначити, з 9 карантинних пунктів у Луцьку працюють шість. Таке переформатування сил та засобів пов'язано зі спалахами вогнищ захворюваності на COVID-19.

Якщо завтра Уряд ухвалить рішення щодо роботи ринків, то Григорій Пустовіт зауважив, що мова йде саме про криті ринки, а у нашому місті таких два, і вони мають бути зареєстровані. “Без офіційної реєстрації ринки працювати не будуть. Крім того, керівники ринків повинні будуть повідомити про вимоги щодо роботи ринків в умовах карантину своїх підприємців, адже порушення таких вимог тягне за собою штрафні санкції від 34 тисяч гривень. Відкриття ринків не повинно стати новим вогнищем захворюваності”, - акцентував секретар міської ради Григорій Пустовіт.

А спеціалісти управління підприємництва та реклами Луцької міської ради проаналізували ціни у 80 аптеках міста та зафіксували зниження вартості ліків на 7-13 %. На це, очевидно, вплинуло звернення депутатів міської ради до Антимонопольного комітету України.

Продовжується в Луцьку і дезінфекція під'їздів багатоповерхівок. Зокрема, сьогодні 930 під'їздів були оброблені спеціальними розчинами. Допомагають здійснювати обробку будинків там, де були спалахи захворюваності, і працівники пожежної служби. Щоправда, дещо знизилася активність голів ОСББ щодо обробки під'їздів. Триває і дезінфекція вулиць нашого міста.

“Усі завдання, які стоять перед нами, повинні виконуватись і надалі. Протидіяти поширенню захворюваності на COVID-19 - наше основне завдання”, - завершуючи засідання, наголосив Григорій Пустовіт.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)