Працівники КП "Луцькводоканал" чистять фонтани

У спекотний літній час фонтани Луцька стають місцем відпочинку та розваг не лише для дітлахів, а й для дорослих. Тому, варто ще раз наголосити на тому, що ці споруди не призначені для купання, тим більше для купання тварин. Занурюючись у фонтан, ви не лише ризикуєте власним здоров'ям, адже існує небезпека поранитися елементами, прихованими під водою, а й пришвидшуєте процес забруднення води, яка там знаходиться.
Нагадаємо, що КП «Луцькводоканал» опікується 4 фонтанами міста – 3 на пр. Волі («Каскад», «Квітка» та фонтан у сквері Алмазова) та 1 на майдані Грушевського, які працюють у вихідні та святкові дні, – з 10 години ранку до 22 години вечора. Протягом року загалом вони працюватимуть 45 днів.
Перед запуском в роботу після зимового періоду на чотирьох фонтанах працівниками водоканалу була проведена чистка, дезінфекція та косметичний ремонт.
Далі, кожен із луцьких фонтанів миють та міняють воду не рідше, ніж раз на 2 тижні. Для здійснення цієї роботи використовується спеціальний сачок і машина, яка під тиском змиває весь бруд та плісняву з дна та стін водограю. Таку роботу було проведено працівниками КП «Луцькводоканал», 17 липня на фонтані, що знаходиться на пр. Волі 8 (напроти головного корпусу СНУ ім.. Лесі Українки під назвою «Квітка» та на пр. Волі, 22 напроти гімназії №4 «фонтан у сквері Алмазова»), 20-21 липня на пр. Волі, 8а, фонтан «Каскад» та 23-24 липня, фонтан на пр. Грушевського, біля к-тру «Промінь». Надалі запланована чистка фонтанів із заміною води до Дня незалежності України.
Окрім цього, щоп'ятниці здійснюється огляд фонтанів з метою перевірки рівня води у чаші фонтану, а також для запобігання засмічення водограю. Водночас відбувається перевірка електрообладнання, насосів, чаш фонтану, прибирання. На жаль, після активного, і не завжди культурного відпочинку лучан, в фонтанах залишається дуже багато сміття, різноманітні написи тощо. Все це псує не лише зовнішній вигляд водограю, а й завдає серйозної шкоди технологічному устаткуванню комплексів. Зі слів слюсарів, під час останнього огляду фонтану напроти гімназії №4 довелось діставати металеві пробки з-під пива з форсунки фонтану.
Зі слів Анатолія Сухалевича, майстра цеху НОСВ, - Вода у фонтанах забруднена перш за все, побутовими відходами та всіляким непотребом! – Це свідчить про рівень культури багатьох лучан! - У ній плавають папірці, недопалки цигарок, серветки, пластикові пляшки та склянки, коробки, каміння, залишки їжі та, навіть, взуття. Як результат - розмочившись у воді, рештки сміття осідають на дно. В спекотню літню пору вода там нагрівається до високої температури, що створює сприятливе середовище для розмноження всіляких бактерій та процесу цвітіння води. Як результат – вода у фонтані набуває зеленкуватого кольору. У ній може бути будь-що, адже заповнюється водограй звичайною водопровідною водою, але внаслідок забруднення різноманітним сміттям, вона стає небезпечною для здоровя, оскільки може містити будь-який інфекційний агент. Ніхто не знає, хто туди залазить. Також туди потрапляють атмосферні опади та осади, там купаються. Працівники водоканалу ретельно стежать за чистотою штучних міні-водойм, проте контроль за якістю води у них не здійснюється, тому існує ризик підхопити інфекцію. Фонтани не передбачені для гігієнічних потреб, тим більше це не смітник, а лише естетична складова міста. Тому давайте разом дбати про красу свого міста та дбайливо ставитись до споруд, що радують не лише мешканців, а й гостей міста.
Працівники КП «Луцькводоканал» закликають лучан берегти красу міста та підтримувати його чистоту. Відпочиваючи біля фонтанів, нічого не ламати, навчати правильної поведінки своїх дітей. І все таки купатися краще в спеціально відведених місцях. А також велике прохання до правоохоронних органів здійснювати контроль за громадським порядком поблизу фонтанів.
Прес-служба КП "Луцькводоканал"