1. Головна
  2. Оперативна інформація

Працівники департаменту муніципальної варти патрулюють місто, аби виявляти незаконні зливи нечистот

Директор департаменту муніципальної варти Юлія Сиротинська під час оперативної наради повідомила, що з моменту появи неприємного запаху в місті, інспекторами відділу «Група швидкого реагування» та всім департаментом муніципальної варти було посилено роботу у сфері виявлення джерел поширення смороду та ймовірних місць зливу нечистот. З 17 червня інспекторами відділу “Група швидкого реагування” департаменту муніципальної варти на постійній основі, в різну пору доби, шляхом постійних об’їздів, здійснюється патрулювання міста на предмет виявлення можливих несанкціонованих скидів в комунальну мережу та інші невстановлені місця речовин, що призводять до появи чи посилення смороду. А з 19 червня щоденно було виставлено пост на межі міста та Боратинської ОТГ в місці в’їзду на поля фільтрації ПАТ «Гнідавський цукровий завод».

Впродовж 27 червня — 4 липня інспекторами департаменту в складі групи швидкого реагування було здійснено 31 виїзд на місця поширення смороду та ймовірного зливу невідомих речовин в каналізаційну мережу м.Луцька в різних районах міста. Під час обстеження міста в окремих точках від зливової каналізації було помічено неприємний запах в районі розважального комплексу “Промінь” та в районі ринку “Привіз” на вул. Привокзальній. Працівниками КП “Луцькводоканал” підтверджено, що причина неприємного запаху в районі залізничного вокзалу у зливах до мережі дощової каналізації підприємців, що торгують на ринку.

2 липня близько 20.00 год з метою перевірки інформації від працівника котельні ДКП «Луцьктепло» на вулиці Мамсурова щодо ймовірного місця зливу нечистот інспекторами департаменту муніципальної варти у складі групи швидкого реагування було виявлено відкритий люк до четвертої КНС, а навколо поширювався нестерпний токсичний сморід, ідентичний тому, який присутній на полях фільтрації ПАТ «Гнідавський цукровий завод» по вул. Львівській.

На відео ними були зафіксовані «свіжі колії» від проїзду машин», які вели до каналізаційного люка, в якому була присутня рідина, схожа на мелясну барду змішану з фекальними масами. На момент фіксації вказана суміш зазнавала активної фази бродіння та поширювала нестерпний сморід на весь район на вул. Мамсурова та прилеглі райони.

Департаментом планується провести перевірку інформації, котра надійшла щодо встановлення власниками приватних домоволодінь, які мають вигрібні ями, так званих фекальних насосів, котрими останні самовільно перекачують свої каналізаційні стоки у міські мережі зливової каналізації чи на вільні або тимчасово не заселені земельні ділянки під покривом ночі в різних районах приватної забудови міста.

Також з метою подолання локального поширення неприємного запаху в різних районах міста, 10 липня 2019 року інспекторами департаменту спільно з працівниками ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» заплановано проведення перевірки фактів самовільної врізки труби з нечистотами в колодязі зливової каналізації міста у відповідності до Акту обстеження зливової каналізації Вишківського масиву міста Луцька від 05.07.2019 р. і, в разі підтвердження вказаних в акті фактів, притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності.

З метою недопущення екологічного колапсу та поширення смороду в місті департаментом буде посилена робота в цій сфері, шляхом проведення постійних як самостійних, так і спільних денних та нічних рейдів, чергувань, патрулювань з членами тимчасової міжвідомчої екологічної комісії з подолання негативної екологічної ситуації в місті.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)