1. Головна
  2. Оперативна інформація

Працівники КП «Луцькводоканал» ліквідували аварійну ситуацію на мережі водопостачання, що могла перерости в надзвичайну

Перед початком пленарного засідання 66-ї сесії Луцької міської ради із доповіддю про ліквідацію ймовірної аварійної ситуації на мережі водопостачання у місті Луцьку виступив директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк. Він розповів, що тимчасове припинення водопостачання було пов’язано із плановими роботами.

«Перш за все, хотів би перепросити у тієї частини лучан, що мали вчора дискомфорт, та подякувати управлінню ДСНС України у Волинській області за оперативну доставку води у лікарні, а також працівникам КП «Луцькводоканал», які працювали протягом 18 годин», - зазначив він.

Перші проблеми виникли у вересні на насосній станції на вулиці Дубнівська — з’явилася вода у машинному відділені, а отже — й прориви на магістралі. Ця ділянка — одна із основних мереж, що постачає воду на 33-й, 40-й та дотичні райони міста, була введена у 1988 році, а термін її експлуатації закінчився у 2013-му році. Окрім того, комунікації тут були ускладнені проходженням через 5 фундаментів.

Після засідання комісії з надзвичайних сутацій було вирішено провести ліквідацію аварії.

«Якби ми зайшли з такою ситуацією в зимовий період, особливо — у час підготовки до новорічних свят наприкінці грудня, навантаження на цю насосну станцію виросло б вдвічі, тож мали б колосальні проблеми. Усунення цієї ситуації в аварійному режимі могло б затягнутись на невизначений термін», - підкреслив Віктор Гуменюк.

При підготовці робіт було замовлено спеціальну грубостінну трубу водопостачання.

Роботи почались о 9.00 год. і, у зв’язку із особливостями функціонування насосної станції, водопостачання було припинено. Ділянка мережі була демонтована, і розпочався монтаж нової. Станом на 23.40 конструкція була зібрана. Враховуючи особливості спеціальної товстостінної труби, її обварка тривала до 7.02 год. О 7.35 год. засувки були відкрито, водопостачання відновлено.

«Усе виконано в межах регламентних робіт та не переросло в надзвичайну ситуацію», - додав директор КП «Луцькводоканал».

Ситуацію, що склалася, прокоментував також радник міського голови Ігор Поліщук:

«Я хочу від імені депутатського корпусу подякувати працівникам, які працювали цілий день та ніч, а також лучанам, які з розумінням поставились до цієї проблеми.

Ще з 2004 року окремі свердловини були визнані аварійними, і допоки ми за них не взялися, трималися на чесному слові. Попереднього року нарешті було виділено гроші на нові свердловини.

Усі мережі водопостачання будувалися у радянський час та є застарілими. Вони потребують оновлення, а ми потребуємо нових каналізаційно-насосних станцій. Ми ці мережі будемо міняти, робитимемо нові свердловини та будуватимемо нові каналізаційно-насосні станції».

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)