1. Головна
  2. Оперативна інформація

Правил карантину потрібно дотримуватись й надалі

Сьогодні відбулося чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки. Розпочинаючи нараду, начальник управління охорони здоров’я Володимир Лотвін детально проаналізував ситуацію із захворюванням на COVID-19 по Україні та області зокрема.

“За минулу добу у Луцьку виявлено два нових випадки захворюваності на COVID-19. Крім того, до сімейних лікарів звернулися 90 лучан, (46 дітей та 44 дорослих), виявлено 6 підозр на COVID-19, серед них - двох хворих на пневмонію направлено до обласної інфекційної лікарні”, - доповів Володимир Лотвін.

Оскільки відсьогодні розпочали роботу ринки нашого міста, то створюються умови до збільшення кількості контактів між людьми.

Відтак, як наголосив секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, лучани мають бути особливо обережними й суворо дотримуватися правил карантинну. “Ми надали дозвіл на роботу ринків, а там можуть перебувати люди з тих районів, де виявлено багато хворих. Тому небезпека існує. Крім того, на дитячих майданчиках продовжують перебувати діти. Батьки нехтують вимогами карантину. Щодо пом'якшення карантинних вимог, на які усі ми чекаємо з 12 травня, то поки не буде постанови Кабінету Міністрів з чіткими роз'ясненнями, доти обмеження щодо роботи деяких об'єктів торгівлі залишається в силі. Буде постанова, ми відразу скликаємо сесію міської ради й ухвалюємо відповідні рішення”, - наголосив він.

Обговорили на нараді і питання роботи ринків, які сьогодні розпочали роботу. Як зазначив начальник Луцького міського управління ГУ Держпродспоживслужби ГУ у Волинській області Василь Татушко: “7 травня розпочали роботу чотири ринки, на яких не виявили значних порушень. Керівники ринків забезпечили пропускну систему, здійснювався температурний скринінг, були в наявності засоби захисту. Завтра запрацює ринок “Пасаж”, там керівництву варто подумати про забезпечення відповідної дистанції, адже кіоски розміщенні близько один від одного”.

Працівники патрульної поліції продовжують контролювати громадян, які повернулися до нашого міста з-за кордону, а таких у Луцьку - 635 осіб, з них 37 залишаються ще вдома на самоізоляції. Сьогодні перевіряли присутність дітей на пришкільних територіях, продовжують виявляти контактних осіб.

Інспекторами департаменту муніципальної варти продовжено роботу з суб’єктами господарювання у місті Луцьку щодо дотримання ними карантинних умов та протиепідемічних заходів. Як повідомила директор департаменту муніципальної варти Юлія Сиротинська, сьогодні особливу увагу приділили перевірці ярмарків сільськогосподарської продукції. З шести локацій працювали лише дві: на проспекті Соборності поруч з РАЦСом (30 автомобілів) та на вулиці Глушець через дорогу від гімназії №4 (12 машин).

Продовжується у Луцьку і дезінфекція багатоповерхівок. Сьогодні 476 під'їздів були оброблені спеціальними розчинами. Дві групи Державного пожежно-рятувального загону управління ДСНС України в області здійснили дезінфекцію 18 під’їздів багатоповерхових будинків де виявлені осередки коронавірусної інфекції.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)