1. Головна
  2. Оперативна інформація

«Про роботу комунального закладу «Луцька міська дитяча поліклініка»

       Під час сьогоднішнього засідання виконавчого комітету головний лікар КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка» Оксана Лєщинська поінформувала про роботу  поліклініки.

       За її словами, медична допомога надається у відділеннях на вул. В’ячеслава Чорновола, 1, пр. Волі, 3а та відділенні загальної практики – сімейної медицини на вул. Львівській, 63.

       В червні 2009 року установу було акредитовано на присвоєння статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини». В червні 2012 року Поліклініку повторно акредитовано комісією при управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації на вищу категорію.

       З метою покращення доступності медичної допомоги, зручності та економії часу пацієнтів, введено попередній запис хворого до лікаря.

       Оксана Лєщинська зазначила, що зростає кількість лікарів з вищою категорією. Так, на 01.10.2011 р. з вищою кваліфікаційною категорією в  установі працює 46 % лікарів, з І категорією – 23 % лікарів; з ІІ категорією – 13 % лікарів.

       Для удосконалення системи управління у закладі у 2010 році було розпочато впровадження Системи управління якістю ISO:9001 та успішно пройдено у вересні 2011 року сертифікаційний аудит на відповідність стандарту ISO:9001. Проміжний аудит планується провести у жовтні 2012 року.

       Станом на 01.01.2012 р. установа обслуговує 39 239 дітей (0-17 років включно) та 4 820 дорослих, які є жителями м. Луцька.

       Кількість дітей підліткового віку (15-17 років) становить 6 974 (за даними статуправління), а реальна цифра, яка включає студентів ВУЗів та учнів середніх спеціальних закладів, що навчаються у місті і не зареєстровані, але обслуговуються  підлітковим відділенням, становить близько 15 тис.

       Ще один важливий рейтинговий показник роботи закладу – невисока смертність серед малюків. За 6 місяців 2012 року в закладі було зареєстровано 4 дитини, які спостерігалися поліклінікою і померли у віці до 1 року, в 2011 році – 3 дитини (Причини: вроджені вади розвитку).

       В структурі захворюваності дітей віком до 1 року перше місце займають хвороби органів дихання; друге місце – перинатальні стани; третє місце – хвороби нервової системи; четверте місце – хвороби шкіри та підшкірної клітковини.

       Серед дітей у віці до 14 років за поширеністю на першому місці хвороби органів дихання, на другому – хвороби ока, на третьому – інфекційні хвороби. Серед підлітків  на друге місце виходять хвороби органів травлення, на третьому – ендокринна патологія.

       У поліклініці функціонує відділення денного стаціонару, розміщене на вул. В’ячеслава Чорновола, 1, де розгорнуто 50 ліжок. Також у закладі почав працювати амбулаторно-поліклінічний  Центр дитячої хірургії, який об’єднав у собі отоларингологічне та хірургічне відділення, матеріально-технічна база якого має приміщення операційної та післяопераційну палати і організований з метою активного впровадження у закладі стаціонарно-замінних технологій.

       В комплексній системі надання профілактичної допомоги дітям працюють 2 стоматологічних відділення, які надають допомогу у навчальних закладах.

       На базі закладу, у приміщенні поліклініки на пр. Волі, 3 а, з 15 січня 2011 функціонує Центр профілактичних оглядів дітей.

       У червні 2012 року за бюджетні кошти проведений капітальний ремонт водопровідної мережі в поліклініці на вул. В’ячеслава Чорновола, 1 (78 м/п на суму 36 тис. грн.).

       За кошти спонсорів було проведено заміну 40 вікон на металопластикові в поліклініці на вул. В’ячеслава Чорновола, 1 на суму 78 тис. грн.

       Перший заступник міського голови Святослав Кравчук зазначив, що у зв’язку з тим, що у місті немає дитячої лікарні, то на поліклініку покладено частину функцій. За його словами, нині  спеціалісти закладу виконують великий об’єм робіт. На його думку, колектив та керівництво поліклініки працюють відповідально.

       Звернув увагу Святослав Кравчук й на необхідність покращення матеріально-технічної бази закладу. Зокрема, він переконаний, що у наступному році необхідно передбачити у міському бюджеті кошти на ці цілі. Приділив увагу й питанню щеплень дітей. Адже нині багато батьків відмовляються від проведення вакцинації. На його думку, це у майбутньому може створити проблеми як для цих діток, так і для оточуючих.

       У свою чергу міський голова Микола Романюк подякував керівництву поліклініки та працівникам за хорошу роботу. Він наголосив, що цей заклад важливий для міста, а тому у наступному році необхідно приділити більше уваги вирішенню наявних проблем, зокрема, щодо покращення матеріально-технічної бази.

  

       Відділ інформаційної роботи міської ради

       (777904, 777946, 720665, 724727)