1. Головна
  2. Оперативна інформація

Про роботу КП “Луцькводоканал” за 9 місяців 2019 року

Члени виконкому взяли до відома інформацію про роботу КП “Луцькводоканал” за 9 місяців 2019 року.

Як йдеться у проєкті рішення, цьогоріч підприємству вдалося подолати збитковість та за три квартали 2019 року отримати дохід у 16 тисяч гривень. Цього вдалося досягти завдяки збільшенню дохідної бази, оптимізації витрат. В цілому у місті Луцьку спостерігається тенденція щодо економії води, лучани більш раціонально використовують воду. Цього року було впроваджено систему доочистки стічних вод на деяких КНС. Вперше в Україні на КНС №2 було застосовано систему озонування стічних вод. А влітку 2019 року відкрито сучасний сервісний центр обслуговування споживачів Е-VODA. До кінця року буде завершено впровадження Геоінформаційної системи водопостачання і водовідведення.

При цьому основною проблемою підприємства є зношеність мереж, тому в рамках розроблених програм проводиться заміна найбільш аварійних ділянок. Заважають розвитку підприємства і низькі тарифи для населення за водопостачання та водовідведення.

Для забезпечення сталого функціонування водопровідно-каналізаційного господарства міста в осінньо-зимовий період 2019-2020 років та, у відповідності до рішення Луцької міської ради за № 293-1 від 15.05.2019, КП «Луцькводоканал» виконано ряд заходів з підготовки господарства до роботи в зимовий період, а саме:

- проведено демонтаж водорозбірних колонок – 3 шт., що становить 100 % від запланованого;

- замінено пожежних гідрантів – 10 шт., що становить 100 % від запланованого;

замінено засувок – 17 шт., що становить 113,3 % від запланованого;

- замінено залізобетонних кришок на водопровідно-каналізаційних колодязях – 89 шт., що становить 36 % від запланованого;

- відремонтовано водопровідно-каналізаційних колодязів –84 шт., що становить 84 % від запланованого, а також залізобетонних конструкцій технологічних споруд каналізаційних очисних на суму 109 тис. грн (закупівля товарного бетону і металопрокату);

- виконано захист металевих конструкцій на каналізаційних насосних станціях та очисних споруд каналізації 574,2 м2, що становить 90 % від запланованого, а також реконструкцію покрівлі Гнідавської насосної станції методом напилення пінополіуретаном на суму 248,2 тис. грн;

- замінено 1063 пог. м аварійних ділянок водопровідних мереж, що становить 71 % від запланованого;

- замінено 64 пог. м аварійних ділянок каналізаційних мереж, що становить 106,7 % від запланованого.

Під час обговорень члени виконкому не оминули увагою ситуацію, яка виникла минулого тижня через ремонтні роботи на Дубнівському водозаборі, що призвели до тривалої відсутності водопостачання у житлових будинках. Віктор Гуменюк зазначив, що відключення води не було заплановане, а лише пониження тиску води. Але через складність робіт довелося все ж припинити подачу води.

Секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт вибачився перед лучанами за незручності, пов’язані з відсутністю води. Наголосив, що інформувати про ремонт на ділянці, яка є дуже проблемною, потрібно заздалегідь, аби лучани змогли зробити запаси води. Особи, через яких лучани не були належним чином попереджені про відключення води майже на два дні, повинні понести відповідальність.

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)