Про роботу відділу муніципальної дружини щодо контролю за дотриманням правил благоустрою у місті Луцьку
В ході оперативної наради присутні заслухали інформацію начальника відділу муніципальної дружини Валентина Шпака про роботу очолюваного ним підрозділу щодо контролю за дотриманням правил благоустрою у місті Луцьку.
За його словами, основною метою роботи відділу є виконання повноважень місцевого самоврядування щодо забезпечення на території міста законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів територіальної громади.
Валентин Шпак зазначив, що нині у відділі працює 12 осіб, з них троє старші інспектори та шість інспектори. Така штатна чисельність, за його словами, не дає змоги виконувати в повному обсязі покладені на відділ завдання.
Із початку 2013 року інспекторами відділу за різні правопорушення складено 146 адміністративних протоколів. На розгляд адміністративної комісії Луцької міської ради направлено 107 протоколів, до Луцького міськрайонного суду - 24 протоколи, до адміністративних комісій інших населених пунктів -15.
Значна увага була спрямована на профілактику вчинення правопорушень. Уже вручено 130 приписів суб'єктам господарювання, більшість яких стосувались очищення власної та прилеглої території від снігу, криги та сміття. Особлива увага приділялася центральній частині міста.
Валентин Шпак наголосив, що інспектори відділу спільно з представниками КП «Луцькспецкомунтранс» систематично проводять перевірки суб'єктів господарювання на предмет укладення договорів на вивіз твердих побутових відходів. Як результат такої роботи, з початку року укладено 19 нових договорів, погашено заборгованість за надані послуги.
У сфері благоустрою міста окремим пунктом слід виділити роботу відділу з питань незаконного розміщення реклами на елементах благоустрою міста. Незважаючи на значну роз'яснювальну роботу серед населення та значні штрафні санкції, питання залишається відкритим. За виявленими фактами самовільного розміщення реклами на елементах благоустрою міста складено 74 адміністративні протоколи.
Крім того, з ініціативи відділу було проведено наради з двірниками житлово-комунальних підприємств, де обговорено питання очищення елементів благоустрою міста від несанкціонованої реклами.
Також, за словами Валентина Шпака, організовано щоденні чергування інспекторів на території, прилеглій до Центрального ринку, біля ТЦ «Гостинець» та в центральній частині міста з метою оперативного запобігання проявам стихійної торгівлі та порушень у сфері благоустрою.
Начальник відділу муніципальної дружини наголосив, що із наближенням весни заплановано ряд заходів, спрямованих на запобігання порушень екологічного законодавства, зокрема, засмічення міста побутовим та будівельним сміттям, самовільне знищення чи пошкодження зелених насаджень та спалювання відходів чи рослинних залишків.
Перший заступник міського голови Святослав Кравчук зауважив, що з приходом нового керівника, робота відділу муніципальної роботи активізувалася. Однак, з настанням весни необхідно активніше працювати з керівниками ринків, аби по завершенню торгівлі, там оперативно прибирали сміття.
Міський голова Микола Романюк, у свою чергу, подякував працівникам відділу за роботу.
Він повідомив, що у минулому році було ліквідовано 62 стихійні сміттєзвалища, з яких вивезено 180 машин різних відходів. Вартість вивезення однієї машини коштує 320 гривень. А це - кошти з міського бюджету, за які краще було б встановити нові ліхтарі чи відремонтувати прибудинкову територію.
«Прикро, що лучани викидають сміття прямо на вулицю, у парки, сквери, річки, а потім нарікають, що у місті брудно і міська влада не прибирає», - зазначив він.
Микола Романюк закликав відділ муніципальної дружини разом з дільничними інспекторами приділити цьому питанню більше уваги. Зокрема, провести декілька рейдів та скласти на порушників протоколи. Можливо тоді люди трішки задумаються.
Заступник міського голови Лариса Соколовська запропонувала напередодні Великодня провести рейди і в приватному секторі.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 720665, 724727)