1. Головна
  2. Оперативна інформація

Про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

   У місті Луцьку чисельність громадян, що мають статус постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, становить 5,6 тис. громадян, з них 649 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та 2,5 тис. дітей (29 дітей-інвалідів).

   Соціальний захист цієї категорії громадян здійснюється в установленому порядку відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». На реалізацію державних програм з соціального захисту постраждалого населення протягом 2013 року передбачено 7,2 млн грн, що у порівнянні з минулим  роком більше на 13 тис. грн.

   Щомісячно проводиться виплата компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування для І категорії в розмірі 296,00 грн (384 чол.) та для ІІ категорії в розмірі 148,00 грн (444 чол.). Відшкодування вказаного виду допомоги з початку року проведено на суму 541,4 тис. грн.

   Одним із пріоритетних заходів залишається санаторно - курортне лікування і оздоровлення постраждалих від аварії на ЧАЕС. В черзі для отримання путівки на санаторно-курортне лікування і оздоровлення на 2013 рік перебуває 265 громадян, проводиться прийом заяв для оздоровлення у 2014 році. Для санаторно-курортного лікування та оздоровлення дітей зареєстровано 367 заяв, з них для оздоровлення у складі груп – на 181 дитину та на путівки з супроводжуючим (дітям до 10-річного віку) – 186 заяв.

   Здійснюється виплата грошових компенсацій сім’ям з дітьми (1873 осіб). Відшкодування проведено на суму 734 тис. грн.

    Департаментом соціальної політики в межах плану асигнувань загального фонду бюджету на відповідний бюджетний період здійснюється відшкодування коштів за придбані ліки. Кошторисні призначення на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок катастрофи на ЧАЕС, доведені управлінням фінансів та бюджету Луцької міської ради, становлять 727,0 тис. грн на рік (60,6 тис. грн на місяць). Станом на 01.04.2013 року прийнято 341 заяву по відшкодуванню коштів за пільгове медичне обслуговування на суму 181749,00 грн.

   Виконавчими органами Луцької  міської ради налагоджена тісна співпраця з громадськими організаціями міста, зокрема з Луцькою міською добровільною організацією інвалідів «Спілка Чорнобиль».

    Спеціалісти управлінь та відділів міської ради беруть участь у заходах (робочі наради, круглі столи, конференції, зустрічі), які  проводять представники громадської організації, на яких аналізується стан соціальної захищеності громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, обговорюються проблемні питання, проводиться роз’яснювальна робота з питань соціально-правового забезпечення цієї категорії громадян, розглядаються пропозиції щодо формування соціальної політики у сфері соціального захисту постраждалих.

   Забезпечено безкоштовний проїзд по місту в режимі маршрутного таксі постраждалих від аварії на ЧАЕС І категорії та учасників ліквідації аварії на ЧАЕС ІІ категорії.

    Щороку для фінансової підтримки та здійснення статутної діяльності, за зверненням  ЛМДОІ «Спілка Чорнобиль»,  з міського бюджету виділяються кошти на оплату комунальних послуг, транспортних послуг для здійснення поїздки до м. Чорнобиль та надання матеріальної допомоги членам організації. На 2013 рік для здійснення статутної діяльності передбачено виділити 8,0 тис. грн, з яких станом на 25.03.2013 профінансовано громадській організації 7389,0 грн. З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та відзначення річниці Чорнобильської катастрофи в місті Луцьку проводяться відповідні заходи щодо увічнення пам’яті постраждалих громадян.

 

   Департамент соціальної політики