Про стан і збереження архітектурних пам'яток міста заслухали на сесії міської ради
Начальник відділу охорони культурної спадщини управління культури міської ради Петро Троневич розповів про те, що місто Луцьк має багату історико-культурну спадщину. Від 1985 року комплекс його архітектурних пам’яток у старій частині міста оголошений Державним історико-культурним заповідником. У Луцьку є 129 пам'яток, з них 31 об'єкт культури.
Велика кількість архітектурних пам’яток надає місту історичного вигляду, робить його цікавим для проживання місцевих жителів і привабливим для гостей і туристів. Переважна більшість з них знаходяться у задовільному стані, але є й такі, що потребують реконструкції.
Петро Троневич сказав, що покращить ситуацію прийняття Закону України «Про охорону і збереження нерухомої культурної спадщини», який вже пройшов громадське обговорення й до кінця 2016 року має бути винесений на розгляд Верховної Ради України.
На цей час відділом охорони культурної спадщини управління культури Луцької міської ради проводиться робота для охорони й збереження архітектурних пам’яток міста. Її напрямки визначені чинним законодавством і відповідними підзаконними актами.
В ході обговорення у депутатів Миколи Собуцького, Миколи Дендіберіна, Ігоря Поліщука, Олександра Волинця, Богдана Вавринюка, Анни Мовяк, Наталії Бунди виникали запитання та уточнення.
Зрештою обранці громади взяли інформацію до відома.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)