Про стан виплати заробітної плати та рівень оплати праці на підприємствах міста
Це питання обговорили сьогодні під час спільного засідання комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати та робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста. Провів його заступник міського голови Василь Байцим.
На засідання комісії були запрошені заступник прокурора м.Луцька, керівники усіх підприємств-боржників.
За даними моніторингу стану виплати заробітної плати підприємствами економічно активного сектору міста станом на 01.11.2011 заборгованість із виплати заробітної плати становила 3708,6 тис. грн. (станом на 01.10.2011 зарплатний борг 8-ми економічно активних підприємств становив 3492,2 тис. грн.). Протягом жовтня місяця остаточно ліквідували заборгованість у КП «Зелене господарство м. Луцька» та у ВАТ «Свемон-Волинь», проте допустили порушення термінів виплати заробітної плати у ВАТ «Волиньвтормет», державному підприємстві «Луцький спиртогорілчаний комбінат», ЗАТ «Волинь-Лада», товаристві з додатковою відповідальністю «Довірче товариство – перша Волинська фінансово-будівельна компанія «Траст-Інвест-Буд», приватному підприємстві «Скорпіон-Пульт» та товариствах з обмеженою відповідальністю «Каскад-Продакшн» і «Каскад-Транспорт». Тож, станом на 01.11. 2011 в переліку боржників із виплати заробітної плати перебувало 13 економічно активних підприємств міста.
Суттєво зменшилась сума заборгованості на Луцькому підприємстві електротранспорту (774,0 тис. грн проти 2267,5 тис. грн на початок місяця). Окремі підприємства частково зменшили суму невиплаченої заробітної плати, яка на цю дату складала 1555,3 тис. грн. Зокрема, відбулось зменшення суми зарплатного боргу в ТзОВ «Торговий дім «Луцьккондитер», у Мостозагоні № 60 ВАТ «Мостобуд», товаристві з додатковою відповідальністю «Довірче товариство – перша Волинська фінансово-будівельна компанія «Траст-Інвест-Буд» та ЗАТ «Волинь-Лада».
Щодо оплати праці на підприємствах міста, то варто зазначити, що
за січень-вересень цього року її середній рівень на підприємствах економічно активного сектора становить 2112 грн і перевищує середньообласний показник на 8,7 відсотка. Програмою соціально-економічного розвитку міста на 2011 рік було передбачено досягнути середнього рівня заробітної плати в розмірі, не нижчому 2100 грн.
За даними статистичних спостережень в місті поступово зменшується число підприємств, які забезпечують за виконану роботу середню заробітну плату у розмірі, меншому за мінімальну заробітну плату. Так, якщо у січні таких підприємств було 53, то у жовтні лише 21 підприємство нарахувало своїм працівникам заробітну плату, середній рівень якої менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати. Ряд підприємств, що не забезпечили мінімальних гарантій в оплаті праці найманих працівників, запрошено на засідання робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста, для з’ясування причин такої ситуації та обговорення можливих шляхів її вирішення.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)