Про звернення громадян, що надійшли в групу оперативного реагування «15-80» з 12 по 25 березня 2013 року
Сьогодні, розпочинаючи оперативну нараду, міський голова представив Марчишака Василя Юрійовича, начальника Луцького міського відділу УМВС України у Волинській області та Іщенка Владислава Миколайовича, начальника відділу ДАІ Луцького міського відділу УМВС України у Волинській області.
Про звернення громадян, що надійшли в групу оперативного реагування «15-80» з 12 по 25 березня 2013 року доповіла директор департаменту «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку» Лариса Карп’як.
З її слів, за звітний період на адресу міської ради надійшло 989 телефонних звернень (в середньому 70 за добу). Для порівняння за аналогічний період минулого року надійшло – 693. (З них 16 відсотків - 162 дзвінки – звернення інформаційно-довідкового характеру). Збільшення кількості звернень було викликано наслідками погодних умов, зокрема підтопленням територій та житлових будинків внаслідок танення снігу. Варто відзначити, що на ліквідацію наслідків підтоплення були задіяні працівники комунальних установ та спецтехніка аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління МНС України. За два тижні було надано допомогу жителям Малоомелянівського масиву; Вересневого мікрорайону; вул. Теремнівської; Ківерцівської; Космонавтів, та просп. Волі, 36 а.
Крім того, 64 звернення стосувалися проблеми забруднення прибудинкових територій, неналежного прибирання пішохідних тротуарів, проїжджих частин міста, зупинок громадського транспорту. Ще однією з проблем, що піднімалися у телефонних зверненнях, була проблема ліквідації стихійних сміттєзвалищ побутових відходів та гілля після прибирання (вулицях Чорновола, 24, Ковельська, 48-52 та Гірна, 2). Лучани нарікали на велику кількість пилу, бруду та залишків після посипання на дорогах. Мешканці будинку № 16 по вулиці Потапова звернулись з проханням вивезти бруд, який залишили після розчистки р. Сапалаївки. Звернення перебуває на контролі. Серед загальної чисельності звернень, (а це 214), що стосувалися житлово-комунальної сфери міста, 24 - повідомлення надійшло з проханням провести ремонтні роботи дорожнього покриття вулиць, зокрема телефонували з вул. Шухевича, 6; вул. Арцеулова, 3-5; вул. Боженка; просп. Соборності). Виконати благоустрій прибудинкових територій просили жителі з вул. Огієнка, 20; Клима Савура, 28; Янки Купали «УТОС», Тарасова, 73а; В.-Інтернаціоналістів, 4; Лесі Українки, 30. Мешканці вулиці Квітова повідомили про провалля асфальтного покриття на оглядовому майданчику «Панорама Луцька». З проханням зрізати старі аварійні дерева звертались жителі з вул. Кондзелевича, 3; вул. Драгоманова, 33; просп. Грушевського, 2.
За звітний період на адресу ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» було скеровано 118 звернень. Зокрема, найбільше дзвінків було викликано через затоплення талими водами зливових каналізацій (вул. Гордіюк, 12; вул. Г.-Артемовського, 25; вул. Ківерцівська, 9-11; просп. Грушевського, 1). 36 дзвінків стосувались несвоєчасного вивозу твердих побутових відходів та прибирання біля контейнерів (вул. Новочерчицька, 17; вул. Градний Узвіз, 2; вул. Шевченка, 37а; вул. Горького, 22; вул. Чорновола, 6; вул. Пролетарська, 35, вул. Огієнка, 7).
16-17 квітня ряд звернень надійшло із проханнями про припинення опалювального сезону, відповідно було прийнято розпорядження міського голови та 17 квітня припинено опалювальний сезон в м. Луцьку. Всього за звітний період на адресу ДКП «Луцьктепло» було скеровано 149 звернень. Протягом 2 діб 17-19 квітня мешканці будинків на вул. Лесі Українки, 67; Градний Узвіз, 2; Гордіюк, 20а; Федорова, 4в скаржились на відсутність гарячої води в зазначених будинках, було зупинено дахові котельні. Відновлено гаряче водопостачання. Ще 5 повідомлень стосувались зупинок бойлерних на вул. Гордіюк, 10; Чорновола, 2; Бенделіані, 1; Богомольця, 2, викликаних проведенням ремонтних робіт. Роботи виконано.
На контролі підприємства перебувають звернення щодо завершення благоустрою після ремонтних робіт на мережі на вул. Кравчука, 1 та В.-Інтернаціоналістів, 4.
45 дзвінків стосувались діяльності КП «Луцькводоканал», із них 10 дзвінків - через пориви водопроводу на вул. Кармелюка, 7; Г.Артемовського, 1; Мазепи кут Воровського; Трункіна. Роботи виконано.
Ще 10 звернень щодо ліквідації наслідків затоплення зовнішньої каналізації на вул.: Ярощука, 24а; Липинського, 5; Наливайка, 2; Львівській, 63 б. 2 повідомлення про усунення провалля біля колодязів на вул. Захарова, 14; Стрілецька, 2. Всі звернення були оперативно виконані.
Знову ж таки, 104 скарги було викликано перебоями електропостачання в житлових будинках та квартирах, зумовлених як плановими відключеннями, так і аварійними. Всі звернення були передані до Луцької міської філії ПАТ «Волиньобленерго». Так, 13 квітня внаслідок пошкодження на лінії 10кВт без електроенергії протягом декількох годин залишились мешканці вулиць: Теремнівська; Мисливська; Кривоноса; Рівненська; Сагайдачного; Дубнівська; Підгаєцька; Корольова; Польова; Ковпака; Боженка.
Варто відзначити, що значно зменшилась кількість звернень, що стосувалися налагодження зовнішнього освітлення вулиць та прибудинкових територій. На контролі лишилися звернення мешканців за адресами: вул. Наливайка, 45-50; Пролетарська, 33-35; Тарасова, 73а та просп. Грушевського, 11-15. Зокрема з цього питання надійшло 15 звернень.
14 телефонних дзвінків надійшло через зупинки ліфтів. На даний час на капітальний ремонт зупинено ліфти в житлових будинках: Кравчука, 3/1-4під.; Соборності, 33/1-2під.; Конякіна, 37/3-4під.; Потебні, 52а/2під.
27 скарг надійшло щодо вирішення проблеми безпритульних собак. Телефонували жителі з вул. Кравчука, 7, 16; Мамсурова, 7; Федорова, 3; Клима Савура, 2-4; Загородня, 2; В.-Інтернаціоналістів, 4-6 та просп. Соборності, 26. Причому, окремі з них повторюються неодноразово. Усі звернення передані на виконання в КП «Ласка».
41 звернення стосувалось руху міського пасажирського транспорту та маршрутних таксі. Скарги надійшли на маршрути № 9; 9а; 15; 18; 26; 30; 47).
З настанням весняного періоду почали надходити скарги на задимлення міста внаслідок спалювання побутового сміття та деревини. Реагування на ці звернення були забезпечені працівниками відділу муніципальної дружини. Однак у вихідні дні та вечірні години це здійснити неможливо.
Міський голова Микола Романюк доручив директору Луцького комунального автотранспортного підприємства «Луцькспецкомунтранс» Валерію Кузьмичу проконтролювати, щоб у приватному секторі всі власники будинків уклали угоди на вивезення сміття і вчасно платили за цю послугу. Він також акцентував на тому, що вкрай погано прибираються обочини доріг. Цього року, зважаючи на сувору зиму, висипали на 3,5 тисячі тон більше піщано-соляної суміші, але до кінця тижня вулиці потрібно прибрати. Міський голова наголосив на важливості недопущення спалювання сміття у місті, адже це задимлює повітря, яким дихають люди.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)