Про звернення громадян, що надійшли в групу оперативного реагування з 12 по 26 березня
З цього питання під час оперативної наради доповіла начальник відділу звернень громадян Лариса Карп’як.
З її слів, за звітний період на адресу міської ради надійшло 1119 телефонних звернень (довідково: за перший квартал поточного року в групу оперативного реагування «15-80» надійшло 4682 повідомлення, за аналогічний період 2011 року - 4257 повідомлень).
18% (201) звернень стосувались діяльності КП «Луцькводоканал». Зокрема, така їх кількість була викликана через порив на водогоні на вул. Карпенка-Карого (14.03.2012), внаслідок чого значна частина міста була без водопостачання. Крім того, працівниками підприємства було ліквідовано 14 витоків води на мережах на вул. Наливайка, 14а; Кравчука, 11;19; Рівненська, 29; Замкова,19; просп. Соборності, 1; Київському майдані, 11. Стосовно заторів на зовнішніх каналізаційних мережах поступило 8 повідомлень з вулиць Карпенка-Карого, 6; Ветеранів, 1; 3; Липинського, 7; Озерецька, 1; просп. Соборності, 8; Відродження, 26а. Також 2 звернення надійшло від жителів вул. Кравчука, 42; Мамсурова, 4 з проханням про закриття каналізаційних колодязів. 1 повідомлення надійшло щодо провалля біля каналізаційного колодязя на вул. Бенделіані, 1. На всі звернення забезпечено оперативне реагування.
14% (157 дзвінків) від загальної кількості звернень було скеровано до надавача послуг ДКП «Луцьктепло». Таку кількість звернень (74), зумовили прохання понизити параметри опалення в будинках на вул. Кравчука, 8; 12; 32; 42; Гулака Артемовського, 15; Гордіюк, 33; 47; просп. Молоді, 4; 6; Соборності, 9; 13б; 22а; 28. В той же час, 32 звернення надійшло щодо занижених параметрів опалення в квартирах по окремо взятих стояках системи опалення. Така проблема була в мешканців з будинків, що на просп. Молоді, 8/238; Соборності, 33/65; 38/44; Волі,14/51; вул. Чорновола, 2в/86. Працівниками підприємства за цими зверненнями проводились налагоджувальні роботи системи теплопостачання. Ще 39 повідомлень надійшло щодо неналежної подачі гарячої води в будинках, такі нарікання висловлювали жителі з будинків, що на просп. Соборності, 10; Молоді, 3а; вул. Федорова, 8; Ветеранів, 1; Кравчука, 22; Гордіюк, 47.
8 скарг було викликано зупинкою бойлерних через аварійно-ремонтні роботи на вул. Федорова, 4; Стрілецькій, 2; Декабристів, 29; Конякіна, 7, просп. Молоді, 4.
13.03.2012 внаслідок заміни труби опалення біля будинку, що на просп. Відродження, 43, було відключено опалення на 8 житлових будинків та ДНЗ № 9. 19 березня була зупинена котельня на вул. Загородній, 2 через порив на тепловій мережі. Хоча на всі повідомлення забезпечено оперативне реагування, хочу звернути уваги керівників комунальних підприємств міста, в разі проведення планових аварійних робіт на мережах, виникнення пориву, чи іншої аварійної ситуації, обов’язково інформувати групу оперативного реагування «15-80» з метою належного інформування населення.
«27 звернень стосувались діяльності ПАТ «Волиньобленерго», це були прохання про налагодження електропостачання в житлових будинках та квартирах (вул. Чорновола,6; Чкалова,2; Потебні,66; Кравчука, 44; 46). На даний час електроналагоджувальні роботи виконано.
29 мешканців звернулись з проханням про відновлення зовнішнього освітлення вулиць та прибудинкових територій з таких адрес, як Драгоманова, 8; Липинського, 1;3;5; Дружби Народів, 5; Коперника, 77; Світла, 3. Окремі з звернення перебувають на контролі», - розповіла Лариса Карп’як.
Вона також повідомила, що за звітний період на адресу ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс» було скеровано 25 повідомлень щодо несвоєчасного вивозу твердих побутових відходів та неприбирання біля контейнерів після забирання сміття. Такі нарікання надійшли від мешканців вул. Липинського, 1; Чорновола, 2б; Московської, 50в; Шевченка, 37; Потебні, 66.
18 скарг надійшло на незадовільний стан ліфтів, аварійно-небезпечні ситуації та часті зупинки, дзвінки надходили від жителів будинків, що на вулицях Клима Савури, 26; Кравчука, 7/4; Лесі Українки, 67; Гетьмана Сагайдачного, 29. На даний час всі ліфти працюють.
За звітний період 175 дзвінків було скеровано на виконання в департамент житлово-комунального господарства та ЖКП міста, із них 23 повідомлення щодо проведення ремонту дорожнього покриття вулиць та прибудинкових територій, такі звернення надійшли від мешканців вулиць Гулака-Артемовського, 5; 8-го Березня, 6; Конякіна, 14а; Львівської, 61а.
Жителі будинку, що на вул. Лесі Українки, 32, просять провести ремонт фасаду будівлі, мотивуючи тим, що в будинку відшаровується гіпсова ліпнина, що може нести загрозу для перехожих. Мешканці будинку № 52, що на просп. Волі просять терміново відремонтувати підпірну стіну біля будинку.
На даний час на контролі залишаються звернення мешканців будинків: Львівської, 63 щодо знесення аварійного дерева на прибудинковій території (ЖКП-2); Гулака Артемовського, 13; Генерала Шухевича, 2 - прибрати звалища сміття у дворах будинків (ЖКП-3); Кравчука, 7/117 – виникає напруга в водопровідних трубах (ЖЕК-8 ЖБК).
Численні нарікання надходять від лучан через пошкодження покрівель та стін будинків під час проведення Інтернету в житлових будинках. Працівники фірм не прибирають після себе будівельне сміття.
З настанням весни знову актуальними залишаються звернення про задимлення повітря від спалювання сміття та сухостою (вул. Ветеранів, 1; 14; Грабовського, 7; Винниченка, 7; Ковельської, 60; Потапова, 3; 7).
Постійно надходять скарги від лучан щодо забруднення центральної частини міста пилом та будівельним сміттям під час знесення верхніх поверхів приміщення ЦУМу.
26 дзвінків стосувались руху пасажирського транспорту, пасажири скаржились на великий інтервал руху маршрутних автобусів, відсутність рейсів, неналежне спілкування водіїв (скарги надійшли на маршрути № 1; 9; 9а; 18; 27а; 30; 32; 47).
Особливу увагу звернула Лариса Карп’як і на проблему, яка щоденно піднімається в телефонних зверненнях – це питання безпритульних собак, які є загрозою для мешканців міста. Лише за два тижні з цього приводу поступило 29 дзвінків (вул. Лесі Українки, 23; Конякіна, 9б; Федорова, 2; 4; Огієнка, 1; Мамсурова 9а; просп. Соборності, 5; 16; 35а; 42).
Всього з початку року надійшло 148 повідомлень. Проблема покусів жителів бродячими собаками є дуже актуальною, адже від сказу наступає 100 відсоткова смертність. Весною діти перебувають більше на вулиці. Поведінка бродячих собак, особливо коли є потомство – неадекватна. За інформацією головного лікаря Луцької міської дитячої поліклініки, лише за квартал цього року за медичною допомогою після покусів собак звернулося 27 дітей, за 2011 рік - 156 дітей. Щоденно 2-3 дітей звертаються за медичною допомогою. Перше щеплення обов’язкове в стаціонарі !!! (зупинка дихання, серця, анафілактичний шок і т.д., тобто стани, що загрожують життю дітей). 2-ге, 3-тє щеплення в КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка». 1 доза вакцини вартує 75 гривень, крім того є проблема з сертифікатами. Закуплено лише 30 доз вакцини, і це на обласну дитячу лікарню та поліклініку. Якщо є покус, собака має бути в ізоляції (ветеринарній клініці протягом 10 днів).
Крім того, в Луцьку міську клінічну лікарню звернулося у 2011 році 334 громадянина, у І кварталі 2012 - 92.
Микола Романюк закцентував увагу присутніх на питанні закупівлі вакцин від сказу. Адже 30 доз для нашого міста – це дуже мало. Тож міський голова дав доручення своєму першому заступнику вивчити питання і розглянути на сесії, яка відбудеться 28 березня. «Не дамо кошти на щось інше, а вакцина повинна бути у необхідній кількості», - зазначив міський голова. Також він торкнувся питання пошкоджень покрівель через проведення Інтернету, зазначивши, що працівники житлово-комунальних підприємств повинні виявляти такі випадки та притягувати до відповідальності недобросовісних керівників фірм, що проводять роботи зі встановлення Інтернету.
Міський голова подякував працівникам ДКП «Луцькводоканал» та «Луцьктепло» за організацію роботи щодо оперативної ліквідації аварій у місті. Дав завдання цим службам привести до належного стану все те, що було зроблено зимою.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 720665)