Профілактика – один з найосновніших способів попередження серцево-судинних захворювань
На цьому наголошували під час сьогоднішнього засідання виконавчого комітету міської ради. Про виконання Регіональної програми запобігання та лікування серцево-судинних захворювань «Волинькард» у місті Луцьку інформував начальник управління охорони здоров’я міської ради Федір Кошель.
Необхідність прийняття Програми була зумовлена високою захворюваністю, інвалідністю та смертністю саме від серцево-судинних захворювань. Серед причин смертності серцево-судинна патологія займає перше місце і складає 61 відсоток від усіх випадків.
Програма реалізовується за двома основними напрямами: профілактика та раннє виявлення серцево-судинних захворювань та надання високоспеціалізованої допомоги пацієнтам із захворюваннями серця (коронографія, стентування) коронарних артерій та аорто-коронарного шунтування.
«Завдяки впровадженню цієї Програми смертність у нашому місті у 2013 році становила – 16, 8 %, для порівняння у 2012 році – 21, 9 %», - зауважив Федір Кошель.
«За кошти бюджету розвитку міста у 2013 році проведена добудова приміщення на суму 2, 15 млн грн для встановлення ангіографа та розміщення інтервенційного (рентгенохірургічного) блоку, який був відкритий у жовтні минулого року. За час роботи лікарями цього підрозділу станом на 10.04.2014 було проведено безкоштовно для хворих (за кошти Програми) 243 коронографії та 59 стентувань. За кошти Програми у 2013 році проведено 20 тромболізисів при інфарктах міокарда та крім того, здійснено 32 тромболізиси за рахунок інших джерел фінансування. За кошти ж обласного бюджету, за час дії Програми протягом 2011-2013 років, було придбано для Луцької міської клінічної лікарні придбано дві моніторні станції, черезстроковий датчик на суму 839 тис. грн та розхідних матеріалів на суму 1684 тис. грн. Також за кошти державного бюджету для міської клінічної лікарні було придбано комп’ютерний томограф (вартість 5,8 млн грн) та ангіограф (вартість 17,0 млн грн)», - поінформував він.
За словами Федора Кошеля, одним з найважливіших завдань Програми є виявлення факторів ризику серцево-судинних захворювань на ранніх стадіях. Для організації цієї роботи, за кошти Програми, у комунальному закладі «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги» минулого року функціонував центр моніторингу обстеження населення, де було обстежено на предмет встановлення серцево-судинного ризику більше 3200 осіб з наданням їм необхідних консультацій та рекомендацій.
Активно проводиться інформаційна та роз’яснювальна робота щодо профілактики серцево-судинних захворювань, аби люди знали фактори ризику і як з ними боротися.
Все ж, за словами начальника управління охорони здоров’я, люди не до кінця розуміють серйозність цих захворювань й не здійснюють профілактики.
Завідувач обласного центру кардіоваскулярної патології комунального закладу «Луцька міська клінічна лікарня», керівник програми «Волинькард», доктор медичних наук Андрій Ягенський зауважив, що зараз є проблема – нестача стентів. Тож він звернувся до міської ради, аби посприяли фінансово. «Ми розуміємо, яка зараз складана ситуація, але просили б допомогти, якщо це буде можливо», - зазначив він.
На думку міського голови Миколи Романюка, найбільшою цінністю є людське життя. Тож пообіцяв дольову участь з міського бюджету у цій Програмі. Також зазначив, що керівники підприємств та установ міста повинні наголошувати працівникам на необхідності здійснення профілактики.
Відділ інформаційної роботи міської ради (777904, 777946, 724727, 720665)