1. Головна
  2. Оперативна інформація

Проєкт «1429: З’їзд європейських монархів у Луцьку» продовжили до 2030 року

Проєкт «1429: З’їзд європейських монархів у Луцьку»  продовжили до  2030 року

 

З ініціативи управління туризму та промоції міста, у співпраці з іншими структурними підрозділами Луцької міської ради, музеями, вищими навчальними закладами, краєзнавцями та науковцями, Центром туристичної інформації та послуг у 2020 році продовжуватиметься популяризація знакової для нашого міста події - З’їзду європейських монархів, який відбувся у Луцьку 1429 року.

Метою просвітницького проєкту «1429: З’їзд європейських монархів у Луцьку», започаткованого минулоріч з нагоди відзначення 590-ї річниці події, є ознайомлення лучан, волинян, українців та іноземних візитерів з даною подією. Через десять років Луцьк відзначатиме 600-ту річницю події, відтак, крізь призму популяризаційної роботи і завдяки реалізації даного проєкту, триватиме підготовка до масштабного ювілейного святкування З’їзду.

 

Перші публічні просвітницькі лекції 2020 року відбудуться у Музеї історії Луцького братства (вул. Йова Кондзелевича, 5). Завідувачка музею Олена Бірюліна, 9 і 16 лютого підніматиме такі теми: «Луцький з’їзд європейських володарів 1429 р. Задум і втілення» та «Наслідки Луцького з’їзду або чим завершились коронаційні змагання 1429 – 1430 рр.».

Вартість вхідного квитка: 40 грн.

Довідка: У 2019 році в рамках відзначення 590-річниці З’їзду європейських монархів у Луцьку започатковано, а 2020 року продовжено просвітницький проєкт публічних лекцій, екскурсій, виставок, квестів «1429: З’їзд європейських монархів у Луцьку». Лучани і гості міста мають унікальну можливість дізнатись, для чого був організований З’їзд, чому він відбувся саме у Луцьку, про видатних особистостей того періоду, а також суспільство, політику, релігію, культуру, музику, живопис, моду та кухню тощо.

 

 

Управління туризму та промоції міста