1. Головна
  2. Оперативна інформація

Проєкт «КУЛЬТУРА Луцька. ВІДОМІ люди»

Проєкт «КУЛЬТУРА Луцька. ВІДОМІ люди»

15 квітня відзначає День народження ПОШТАРУК Данило Андрійович, директор – художній керівник Волинського академічного обласного театру ляльок.

Многих і многих літ Вам, шановний імениннику, у доброму здоров’ї, пошані, достатку й добрі!

 

Данило Андрійович ПОШТАРУК - театрознавець, режисер, актор, заслужений діяч мистецтв України, заслужений діяч культури Польщі, лауреат премій імені М.Садовського та П. Саксаганського НСТД України, "Галицька Мельпомена" Львівського міжобласного відділення Спілки; кавалер ордена України «За заслуги» 3-го ступеня та Срібного Хреста Заслуг перед Республікою Польща. Нагороджений почесною відзнакою  "За утвердження позитивного образу України у світі" Європейського центру Міжнародного проекту професійно-культурних обмінів.

Творчу діяльність розпочав актором у Волинському обласному драматичному театрі, де зіграв понад 40 ролей.

У 1967 році був призначений завідувачем новоутвореного Луцького міського відділу культури, з 1971 року – заступником начальника обласного управління культури.

У 1975 році заснував Волинський театр ляльок і до сьогодні є його незмінним директором та художнім керівником. За час діяльності театр зайняв провідне місце серед кращих театрів України, з 2008 р. має статус академічного. У репертуарі театру представлені кращі здобутки української та світової драматургії. Протягом останніх років створено ряд нових постановокПоставив 20 вистав, опублікував понад 20 рецензій.

У 1983 році заснував перший Всеукраїнський фестиваль театрів ляльок, який проходив у Луцьку до 1989 року, а з 1993 спільно з Президентом УНІМА Хенріком Юрковським започаткував Міжнародний фестиваль «Різдвяна містерія» та науковий симпозіум «Традиції різдвяної драми в театрі ляльок». Упорядкував і видав двомовну (українська і англійська) книгу "Різдвяна містерія" матеріалів наукового симпозіуму, рекомендовану до друку Вченою радою Національного Центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса. Після анексії Криму Росією у 2014 році за його пропозицією

З ініціативи Поштарука Д.А. Луцьк став місцем проведення заключного етапу щорічного Всеукраїнського конкурсу професійних читців імені Лесі Українки, який до анексії Криму Росією у 2014 році відбувався у Криму.

 

Департамент культури