1. Головна
  2. Оперативна інформація

ПРОЄКТ «КУЛЬТУРА ЛУЦЬКА. ВІДОМІ ЛЮДИ. ВАСИЛЬ ЗІНКЕВИЧ»

ПРОЄКТ «КУЛЬТУРА ЛУЦЬКА. ВІДОМІ ЛЮДИ. ВАСИЛЬ ЗІНКЕВИЧ»

01 травня – день народження у шановного Василя Івановича Зінкевича!!!

Зичимо йому міцного здоров’я, любові, натхнення, творчої енергії та успішної реалізації музичних проєктів!

 

Довідка: ВАСИЛЬ ЗІНКЕВИЧ український естрадний співак (лірико-драматичний тенор), народний артист України (1986), лауреат Шевченківської премії (1994), Герой України (2009), Почесний громадянин Луцька.

Творчий шлях Василя Івановича розпочався з ансамблю танцю «Смеречина». Перебуваючи на строковій службі в армії, керував полковим танцювальним ансамблем. 1973 року став солістом вокально-інструментального ансамблю «Смерічка», який уже 1972 року на Всесоюзному конкурсі «Алло, ми шукаємо таланти» отримав звання народного.

У Луцьку творчу діяльність розпочинає 1975 року солістом ансамблю «Світязь», з 1980 року стає його художнім керівником. Із приходом Василя Івановича ВІА «Світязь» стає ще більш популярним та одним з найкращих колективів в Україні.

20 жовтня 1978 року Василю Зінкевичу присвоєно звання заслуженого артиста Української РСР, а 3 січня 1986 року – народного артиста Української РСР. У 1994 році за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку музичної культури, багаторічну творчу діяльність на ниві збагачення національної пісенної скарбниці митця удостоєно Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка. У 1997 році В. Зінкевича нагороджено орденом «Миколи Чудотворця» за вагомий внесок у «примноження добра на Землі» та присвоєно звання «Людина року» у номінації «Митець року». Є повним кавалером ордену «За заслуги». За результатами конкурсу, проведеного газетою «Голос України» у 2001 році серед читачів, отримав почесне звання «золотий голос України» і був нагороджений дипломом та особливою відзнакою «золоте перо». Цього ж року Василь Іванович Зінкевич  удостоєний звання «Почесний громадянин Луцька». У 2009 році присвоєно звання Героя України.

Серед пісень у виконанні Василя Зінкевича, які стали улюбленими серед мільйонів людей – «Мамина світлиця» (І. Білозір, Б. Стельмах), «Скрипка грає» (І. Поклад, Ю. Рибчинський), «Ясени» (О. Білаш, М. Ткач), «Два кольори» (О. Білаш, Д. Павличко), «Новий день над Україною» (Б. Кучер, С. Галябарда), «Забудь печаль» (Л. Затуловський, Т. Севернюк), «Музика весни» (П. Дворський, Н. Бакай) та багато інших.

Особливе місце в творчості митця належить пісням патріотичного звучання, пісням про Україну, основна ідея яких – піднесення й утвердження самосвідомості нашого народу. Твори «Шлях до Тараса», «Новий день над Україною», «Українське коло» по праву завоювали велику популярність у слухачів.

         Зінкевич В. І. - учасник багатьох престижних фестивалів і конкурсів,  як виконавець і член журі. Зокрема, оцінював виконавську майстерність учасників Всеукраїнського фестивалю української пісні «Пісенний вернісаж» (м. Київ), Всеукраїнського телевізійного конкурсу молодих виконавців «Мелодія» (м. Львів), Міжнародного конкурсу молодих виконавців «Слов’янський базар» в м. Вітебську (Білорусь) і в м. Одесі, Міжнародного дитячого конкурсу виконавців «Маленький принц» в м. Бухаресті (Румунія) та ін.

 

Департамент культури