1. Головна
  2. Оперативна інформація

«Пророк, оспіваний землею»

   З 20 лютого в приміщенні Волинського краєзнавчого музею буде експонуватись виставка «Пророк, оспіваний землею» (Шевченкіана з фондів Волинського краєзнавчого музею), в контексті заходів присвячених 200-річчю від народження Т. Г. Шевченка.

   Запропонована відвідувачам виставка знову нагадує нам про постать великого Кобзаря, чиє слово звучить сьогодні особливо актуально. Автори простежують основні віхи його життя та творчості – від дитинства до періоду заслання крізь призму творів Шевченка та картин інших авторів за мотивами творів Тараса Григоровича. Простежено його зв'язки з волинським краєм, адже достеменно відомо, що художник Шевченко побував на території тогочасної Волинської губернії, виконуючи завдання Київської археографічної комісії, і залишив низку художніх та поетичних творів про наш край. Існує також версія про перебування Шевченка в селах Секунь та Вербка поблизу Ковеля, вперше озвучена О. Кониським на сторінках наукової збірки, виданої НТШ у 1895 році.

   Окремі розділи виставки ілюструють всенародну любов та шану до постаті Пророка українського народу у висловах П. Куліша, І. Франка, Лесі Українки, та пізніше у діяльності «Просвіт» на території сучасної Волинської області. Видатними шевченкознавцями стали волиняни Є. Шабліовський, О. Ошуркевич, М. Куделя. В часи незалежності лауреатами Національної премії ім. Тараса Шевченка стали волиняни Є. Сверстюк, В. Зінкевич, В. Слапчук, М. Жулинський. Всім кому цікава доля одного з найвизначніших діячів нашої історії, пропонується оглянути шевченкіану зібрану у фондах Волинського краєзнавчого музею.

 

 

 

Волинський краєзнавчий музей