1. Головна
  2. Оперативна інформація

Питна вода у Луцьку абсолютно безпечна для споживання

Додаткові заходи з очищення і знезараження питної води у зв’язку з запровадженням карантину НЕ ПОТРІБНІ.

Відповідно до інформації Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) стосовно питної води, коронавірус COVID-19 не живе у воді та легко піддається окисленню https://www.who.int/publications-detail/water-sanitation-hygiene-and-waste-management-for-covid-19.

Дезінфекція на етапі водопідготовки знищує будь-які віруси.

КП «Луцькводоканал» вживає всіх необхідних заходів для гарантування якості питної води, що подається населенню м. Луцька та навколишніх сіл та повідомляє, що мешканці мають змогу користуватися  чистою питною водою централізованого водопостачання. Вода подається безперебійно, має добрі бактеріологічні, органолептичні властивості та відповідає діючим нормативам ДСанПіН 2.2.4-171-10 „Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”.

Для виробництва чистої та якісної питної води залучається велика кількість фахівців підприємства, використовуються необхідні матеріали і реагенти.

Водопровідна вода – це гарантовано безпечна вода!

Чи потрібно додатково кип’ятити питну воду перед вживанням?

В якості запобіжних заходів проти вірусу COVID-19 кип'ятити воду НЕ ПОТРІБНО.

 Чи треба зберігати питну воду про запас?

Наразі немає жодних підстав думати, що запровадження карантинних заходів у місті вплине на надійне та безперебійне постачання води в домівки лучан. КП «Луцькводоканал" готує чисту та безпечну питну воду 24 години на добу 7 днів на тиждень.

Вода, що централізовано подається до будинків та квартир, абсолютно безпечна і придатна для пиття та приготування їжі

 Чи можна заразитися COVID-19 через стічні води чи каналізацію? ВООЗ зазначає, що "на сьогодні немає жодних доказів того, що вірус COVID-19 передається через каналізаційні системи, з очищенням стічних вод або без них". Таку ж позицію озвучив Федеральний інститут безпеки та гігієни праці Німеччини (BAuA); «Передача віруса COVID-19 через каналізаційні мережі малоймовірна, адже основним джерелом передачі є повітряно-крапельний шлях через дихальні шляхи або через руки, що контактують зі слизовою оболонкою носа, рота чи кон’юнктиви».

Каналізаційно-очисні споруди працюють в штатному режимі з дотриманням умов гігієни та техніки безпеки праці.

Все буде добре. Мийте руки та зберігайте спокій.

 

КП "Луцькводоканал"