1. Головна
  2. Оперативна інформація

«Рідному місту - комфорт і затишок. Все для того, щоб людям жилося краще!»

«Рідному місту - комфорт і затишок. Все для того, щоб людям жилося краще!»

       З цим гаслом Микола Романюк розпочав свою роботу на посаді Луцького міського голови, і ця теза повністю виправдала себе за рік. Адже місто Луцьк дійсно стало світлішим, комфортнішим та затишнішим.

     Про те, що зроблено за звітний період, Микола Романюк розповів під час прес-конференції для засобів масової інформації.

      Насамперед, він наголосив, що за підсумками 9 місяців 2011 року бюджет міста було перевиконано.

       Що ж стосується будівництва і реконструкції, то «однією з важливих подій міста стало завершення будівництва пішохідного переходу від Привокзального майдану до Завокзального ринку», - зазначив Микола Романюк. Також розпочато реконструкцію залізничного вокзалу та Привокзальної площі, завершуються роботи з комплексної реконструкції Театрального майдану (в тому числі, за кошти благодійного фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк»).

       На сьогодні вже зроблено реконструкцію 6 вулиць, на 64-х – проведено капітальний або поточний ремонт, по деяких вулицях ремонти тривають. Проведено поточні та капітальні ремонти мостів і шляхопроводів на пр. Перемоги, вулицях Рівненській, Данила Галицького, Гнідавській, Чернишевського, тривають роботи з ремонту моста, що веде в с. Рованці.

       За кошти обласного бюджету відремонтовано фасад і встановлено нові вікна в приміщенні Волинського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка.

       Микола Романюк поінформував, що в планах на наступний рік - проектування будівництва житлового мікрорайону на вулицях Привокзальній і Стрілецькій на 7-8 тисяч мешканців, а також проведення комплексного благоустрою  проспекту Волі від вулиці Шопена до Київського майдану.

       Міський голова розповів, що одним з його пріоритетів було освітлення міста. Так, за цей рік встановлено 294 світлоточки. Освітлено вулиці  Боженка (за кошти  ВАТ «СКФ Україна») та Лесі Українки (за кошти бізнесменів Ігоря Єремеєва та Степана Івахіва). Засвітилася вогнями й центральна алея Парку культури і відпочинку імені Лесі Українки (кошти виділено з благодійного фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк»). Тут же за кошти Ігоря Єремеєва встановлено 45 лавочок для відпочинку жителів міста.

       Завершено будівництво полігону твердих побутових відходів у с.Брище.  Придбано 130 контейнерів єврозразка, їх заміна проведена у житлових районах міста.

       Активно ведеться робота з впорядкування парків та скверів міста, розчищаються водовідвідні меліоративні канали. Аби навести порядок з зеленими зонами, створено комунальне підприємство «Парки та сквери міста Луцька». До цього залучатимуться також представники бізнесу. Наприклад, коштом підприємця В’ячеслава Алфьорова уже проведені  роботи з розчистки набережної зони навпроти готелю «Світязь», де мають бути велосипедні доріжки.

       Також зараз розробляється документація на спорудження каналізаційних водовідвідних мереж на Вересневому і Малоомеляниківському масивах. Реалізовується  проект щодо відведення зливових вод з вул. Глушець та вул. Замкової, що покращить роботу меліоративної системи Центрального парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки та сприятиме його осушенню від надмірного зволоження.

       На стадії завершення облаштування притулку для бездомних тварин.

       За словами Миколи Романюка, спостерігається позитивна динаміка організації ОСББ. Станом на  1 жовтня у Луцьку їх зареєстровано 93. ОСББ надаватиметься фінансова підтримка.

       Дуже важливий напрямок роботи міської влади – енергозбереження в бюджетній сфері. В Луцьку прийнято Муніципальний енергетичний план, який є дуже актуальним, адже, згідно з ним, впроваджуватимуться енергозберігаючі заходи в освітніх закладах. Наступного року заплановано завершити встановлення пластикових вікон у шкільних спортивних і актових залах (необхідні кошти будуть закладені у бюджеті міста). Також тривають переговори з ЄБРР щодо надання ДКП «Луцьктепло» кредиту в сумі 10 млн євро та гранту – 5 млн євро.

       Продовжується робота з узгодження меж міста. На сьогодні з 9 сільськими та селищними радами межі узгоджено, з 2 – узгоджуються остаточні моменти. До Нового року роботи будуть завершені, після чого розпочнеться реалізація Генерального плану.

      Новоствореним управлінням земельних ресурсів в період лютого-травня 2011 року була проведена робота з прийняття других примірників договорів оренди землі,  укладених Луцькою міською радою за період з 1999 року по 2010 рік включно. Згідно з актом, управлінням прийнято 3256 договорів оренди землі, 191 додаткова угода до договорів оренди землі, 94 договори суборенди землі. Робота в напрямку інвентаризації земельних ресурсів триває.

       Також проведено інвентаризацію майна міської комунальної власності. Сформовано   перелік   об'єктів,   які  планомірно,   прозоро приватизовуватимуться шляхом конкурсів та аукціонів.

       Одним з пріоритетів є налагодження роботи транспорту. Ведеться робота з впорядкування стоянок таксі у місті. Крім того, заплановано реалізувати комплексну схему організації дорожнього руху міста, врегулювавши роботу міського громадського транспорту та здійснивши оптимізацію графіків руху через  введення в дію диспетчерської служби з використанням системи GРS-навігації.

      Протягом 2011 року реалізовувалося 9 проектів, результатами яких стала закупівля медичного обладнання  на суму майже 72 тисячі доларів США для покращення забезпечення Луцької станції швидкої допомоги; завдяки проектній діяльності функціонує оновлений офіційний веб-сайт www.lutsk.ua. На другий конкурс Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 було підготовлено 14 проектних заявок. Крім того, на Всеукраїнський конкурс проектів і програм розвитку місцевого самоврядування було подано проект «Безпека руху водіїв та пішоходів шляхом модернізації світлофорного господарства міста Луцька», який уже пройшов технічну оцінку, а результат буде до кінця року.

       Микола Романюк нагадав присутнім, що у 2011 році було погашено 10,0 млн грн ПАТ «Банк Форум» за облігаціями 2008 року. Зобов'язання перед ПАТ «Банк Форум» за облігаціями 2008 року мають такі терміни погашення: 25.04.2012 - 10,0 млн грн, 24.04.2013 - 10,0 млн грн, 26.06.2013 - збігає термін погашення фінансових зобов'язань в сумі 10,0 млн грн. перед ВАТ «Державний ощадний банк України» за облігаціями 2009 року. Погашена заборгованість за виконані роботи у 2009-2010 роках у сумі 6 млн грн (всього заборгованість – 7 млн грн). Зменшено заборгованість по сумі депозиту перед міською радою  «Західінкомбанку» з 3,5 млн грн до 1,7 млн грн.

       Протягом дев’яти місяців 2011 року скоротилась сума заборгованості із заробітної плати на економічно активних підприємствах міста та на підприємствах-банкрутах.

     Не оминув увагою Микола Романюк і соціальних питань. Зокрема, з 1 квітня по місту почали курсувати сім автобусів, обладнаних спецпідйомниками для візків, ці  автобуси можуть одночасно перевозити трьох інвалідів-візочників. Також спецавтомобіль має і Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Луцька, яким від початку року скористалось 168 людей.

       Дбає міська влада і про здоров’я молоді. Нещодавно відкрито спортивний майданчик «Здоров’я» у гімназії №18, де встановлено 12 вуличних тренажерів та гумове покриття за сприяння благодійного фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк». «Такі спортивні майданчики наступного року будуть встановлені у кожній школі міста. Також планується відкриття басейну у дитячій поліклініці», - зазначив Микола Романюк.

       Розпочато роботу зі створення Центру надання адміністративних послуг населенню міста, що дасть можливість наблизити владу до людей та спростити механізми видачі документів дозвільного характеру. Він розміщуватиметься на вулиці Лесі Українки, 35. Передбачається, що в одному приміщенні знаходитимуться відділ звернень громадян, дозвільний центр, відділ державної реєстрації суб’єктів господарювання, архів та ще ряд виконавчих органів. Це буде чіткий публічний та демократичний поступ на шляху співпраці з громадою. Центр планують відкрити наступного року до Дня незалежності України.

       Микола Романюк розповів про ще один важливий проект, а саме, будівництво 27-ї школи та дитячого садочка у 55-му мікрорайоні. Це сприятиме розвантаженню інших навчальних закладів, в яких зараз навчання відбувається у дві зміни, та груп у дитячих садочках.

       Міський голова запевнив, що наступного року продовжаться капітальний, поточний ремонт і реконструкція доріг міста та прибудинкових територій, освітлення вулиць і прибудинкових територій, шкіл та інших соціальних об'єктів. Не зупинятимуться роботи і в житлово-комунальному секторі.

       На завершення свого виступу Микола Романюк сказав, що намагався працювати прозоро протягом цього року, радився з територіальною громадою щодо різноманітних питань життєдіяльності міста.

       Після цього журналісти мали змогу поставити запитання міському голові, які стосувалися низки господарських проблем, співпраці з депутатським корпусом.

 

       Відділ інформаційної роботи  міської ради

            (777904, 724727, 720665, 777946)