1. Головна
  2. Оперативна інформація

«Ризики нелегальної трудової міграції»

В рамках інформаційної кампанії "Живи та працюй в Україні легально" сьогодні за участі представників Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Олени Воронюк та Уляни Німченко у Луцькому міському центрі зайнятості організували семінар «Ризики нелегальної трудової міграції».

Легальна зайнятість визнана законом, який чітко окреслює обов’язки і права учасників трудових відносин. Закон гарантує, що держава буде дбати про їх виконання кожною стороною: і роботодавцем, і працівником.

Фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Надія Герило наголосила, що сплата ЄСВ забезпечує, працюючих легально, страховими виплатами на випадок безробіття, тимчасової втрати працездатності, нещасних випадків на виробництві. Всі вакансії державної служби зайнятості гарантують офіційне працевлаштування та соціальні гарантії для працюючих осіб.

Спеціалісти Пенсійного фонду акцентували увагу на впровадженні нових електронних сервісів. «Автоматичне призначення пенсії», «Електронна трудова книжка», «Реєстр листка непрацездатності».

На завершення заходу фахівці нагадали, що 1 серпня 2020 року відбулася міжвідомча нарада за участі представників Держпраці, Державної податкової служби, Пенсійного фонду України, Державної служби зайнятості, Національної поліції та Асоціації міст України. Сторони домовилися про спільне проведення інформаційних та роз’яснювальних заходів, обмін інформацією щодо фактів порушення роботодавцями порядку оформлення трудових відносин.

 

 

Луцький міський центр зайнятості