1. Головна
  2. Оперативна інформація

Секретар міської ради Юрій Безпятко: «Вежа Чорторийських стане ще одним туристичним магнітом Луцька»

Делегація міста Луцька на чолі з секретарем Луцької міської ради Юрієм Безпятком перебуває у місті Люблін (Республіка Польща), де бере участь в офіційних заходах з нагоди Фестивалю легенд.

Розпочався візит із засідання керуючого комітету в рамках реалізації спільного проєкту «Нове життя старого міста: ревіталізація пам'яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна», що фінансується завдяки Програмі транскордонного співробітництва Польща–Білорусь–Україна 2014–2020 Європейського інструменту сусідства. Учасники обговорили напрацювання, що уже вдалось зробити і що ще треба довести до кінця.

 
 

Секретар міської ради Юрій Безпятко, звертаючись до присутніх, зазначив: «Радий, що нам вдалося реалізувати такий проєкт. Ми спільно зробили важливу справу. Ніхто не залишився байдужим під час реконструкції вежі Чорторийських. Вона кардинально змінилася. Вежа Чорторийських стане ще одним туристичним магнітом Луцька. Сподіваюсь, що спільно з Любліном ми реалізуємо ще не один проєкт».

Керівник проекту від Луцька Олег Парфенюк зауважив, що основні роботи уже завершили. «Нам вдалося реставрувати вежу Чорторийських з оборонним муром, провести зовнішні роботи монастиря єзуїтів, відновити оборонний мур.

Також привели до ладу підземелля. У ході робіт виявили нові. Це унікальна знахідка. Провели розкопки та археологічні дослідження, під час яких виявили цікаві артефакти.

Зараз триває робота з тематичного наповнення підземель. Проведені тендерні процедури, триває закупівля необхідного обладнання та інвентарю. Плануємо усе завершити до кінця цього року», - наголосив він.

Представники проекту зі сторони Любліна зазначили, що проведено велику роботу щодо вивчення документів, комп’ютерного моделювання, археологічні дослідження. Розчищено територію Готичної вежі та її стіни, необхідно замінити частину кам’яної кладки мурів, триває активно робота з ремонту даху. Після виконання усіх робіт буде змонтовано ілюмінацію. Роботи на вежі планують завершити до 31 жовтня цього року.

 
 
 
 

Учасники зустрічі відзначили, що усі заплановані заходи проєкту буде виконано згідно затверджених планів.

Також делегація з міста Луцька оглянула хід реставраційних робіт у Готичній вежі.

Потому відбулася пресконференція за участі секретаря Луцької міської ради Юрія Безпятка і секретаря міста Люблін Анджея Воєвудзька.

 

 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)