1. Головна
  2. Оперативна інформація

Шановні лучани! Шановні жителі нашої громади!

Звернення Луцького міського голови Ігоря Поліщука

Учора Російська Федерація визнала незалежність і суверенітет так званих “народних республік” ДНР та ЛНР, при цьому порушивши територіальну цілісність України.

В указі про визнання цих республік говориться про необхідність збройним силам Російської Федерації забезпечити підтримку миру на території даних так званих “республік”. Тому, з великою ймовірністю, збройні сили Російської Федерації будуть введені на територію цих республік, якщо ще не введені на цю хвилину.

Однак ми знаємо, що ще з 2014 року в тому чи іншому вигляді вони вже знаходяться там.

Не буду вдаватися в дипломатичний та військово-політичний аналіз вказаної ситуації, адже це не є нашим сьогодні завданням. Сьогодні нашим спільним завданням разом з вами є зберігати спокій, є не допустити панічних настроїв та не впадати в песимізм. Нашим завданням є зберігати холодний розум та не допустити необдуманих імпульсивних вчинків.

Нашим завданням як органу місцевого самоврядування є підтримка життєдіяльності нашого міста, є посилення охорони та безпеки об’єктів критичної інфраструктури. Нашим завданням є підтримка територіальної оборони, робота над цивільним захистом та питаннями безпеки в цілому.

Хочу сказати, що вже тривалий час Луцька міська рада, її структурні підрозділи працюють разом із військовими над розгортанням тероборони в нашому місті. І вже завтра на черговій сесії буде прийнято програму сприяння територіальній обороні та буде виділено на цілі, на те, що є найперш необхідним для територіальної оборони, один мільйон гривень до того, що було виділено раніше - це і кошти і матеріальні цінності.

Разом з підрозділами ДСНС ми працюємо над питаннями цивільного захисту, і раніше нами вже було виділено понад 600 тисяч гривень на підвищення ефективності та на модернізацію системи оповіщення для цивільного захисту населення. Ми працюємо над підвищенням безпеки наших об’єктів критичної інфраструктури, які є на наших комунальних підприємствах і на наших установах і допомагаємо в підвищенні безпеки та охороні критичних об’єктів інфраструктури, які не належать комунальній власності.

Сьогодні, на мою думку, нам необхідно вірити в себе, вірити в український народ, підтримувати один одного і вірити в Україну.

Нехай Господь благословить і збереже Україну!

 

Луцький міський голова                                                                            Ігор Поліщук