1. Головна
  2. Оперативна інформація

Шаную воїнів, біжу за Героїв України!

Патріотичний забіг в пам'ять про загиблих воїнів “ШАНУЮ ВОЇНІВ, БІЖУ ЗА ГЕРОЇВ УКРАЇНИ” — традиція щорічного вшанування пам’яті полеглих воїнів. Можливість пробігти за тих, хто загинув, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, подякувати та підтримати близьких наших Героїв, об’єднання ветеранів та військовослужбовців, службовців сектору безпеки та оборони України, волонтерів, молодь та свідомих громадян навколо цінностей української державності, незалежності, вшанування пам’яті Героїв.

З міркувань безпеки цього року забіг буде проведено онлайн. Всі зареєстровані учасники зможуть пробігти обрану дистанцію у період з 24 серпня до 25 вересня 2022 року. Зареєструватись на забіг можна до 19 вересня.

Порядок проведення реєстрації та отримання імені загиблого Героя:

1. Всі учасники Забігу допускаються до участі за умови належної і своєчасної реєстрації. Під час реєстрації учасник Забігу отримує номер та ім’я загиблого, за якого він здійснює Забіг.

2. Реєстрація проводиться у формі, яка забезпечує ідентифікацію учасників, та можливість організатора зв’язати учасника Забігу з ім’ям загиблого Героя. Реєстрація проводиться у формі за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/1aSkAVpZULIrKmRbRUDJdwXMEqxRKs3oDOj3TJISsRdI/edit.

3. Реєстрація учасника може бути анульована, якщо під час реєстрації ним були надані неточні та/або помилкові дані.

4. Після обробки інформації з форми реєстрації, організатор Забігу формує та направляє учаснику на електронну адресу його номер.

 

Терміни і місце проведення Забігу

Забіг приурочено до Дня пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, що відзначається 29 серпня.

Місце проведення Забігу повинно відповідати меті та завданням Забігу, бути зручним для учасників та вболівальників, відповідати умовам безпеки.

Проведення Забігу передбачає дистанції різної складності для учасників різного ступеню фізичної підготовки та віку. Пропонується 2,5 та 10 км. Старт і фініш усіх дистанцій бажано організовувати в одному місці, яке повинно бути прикрашено державним прапором, за можливості створюється зона для нагородження переможців, яку можна прикрасити символікою Забігу, інформацією про загиблих захисників за яких учасники здійснюють Забіг.

Під час проведення Забігу обов’язково передбачаються виконання Державного Гімну України та вшанування хвилиною мовчання пам'ять загиблих Героїв.

 

Організатори та керівництво проведення Забігу

Організацію Забігу у 2022 році здійснює Міністерство у справах ветеранів України.

Співорганізаторами Забігу є громадське об’єднання “Славетні епохи України”, центральні органи виконавчої влади, обласні державні адміністрації, міські адміністрації, адміністрації об’єднаних територіальних громад, представники інститутів громадянського суспільства, регіональні та місцеві організаційні комітети, представництва України за кордоном.

 

Нагородження переможців

Забіг є заходом вшанування загиблих Героїв і не є суто спортивним змаганням, разом з тим, під час проведення можуть визначатись переможці на кожній з дистанцій окремо серед жінок та чоловіків.

Під час вручення нагород переможцям Забігу особлива увага приділяється присутнім членам сімей загиблих Героїв.

Пам’ятаємо загиблих, шануємо Захисників і Захисниць.