Школярам розповідають про шкідливість вживання наркотиків та переваги здорового способу життя
Зіновія Лещенко, в. о. начальника управління освіти, начальник відділу кадрово-методичного забезпечення доповіла про організацію у 2011-2012 навчальному році роботи з профілактики правопорушень, злочинів, дитячої безпритульності і бездоглядності та проявів насилля серед учнівської молоді, попередження вживання наркотичних речовин, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу».
За її словами, впроваджуються інформаційно-освітні програми «Сприяння просвітницькій роботі «Рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя», «Культура життєвого самовизначення», «Як стати вільним і улюбленим за проектом «Діалог», тренінгові заняття «Сходинки до здоров'я».
Налагоджено тісну співпрацю з Волинським благодійним фондом «Переображення». Між управлінням освіти та фондом «Переображення» укладено Угоду про співпрацю на навчальний рік, якою передбачено проведення профілактичних заходів з учнями, батьками. У змісті профілактичних заходів - проведення відеолекторіїв «Правда про наркотики», «Правда про куріння», демонстрація мультфільмів на морально - етичну тему учням молодших класів.
У жовтні 2011 року проведено анонімне експрес-опитування учнів 1-11 класів щодо визначення їхньої залежності від шкідливих звичок.
Таке опитування організовується щороку міським центром практичної психології і соціальної роботи. У 2011-2012 загальний показник вживання психоактивних речовин за ступенями зменшився. Але це не є причина для заспокоєння. На превеликий жаль, реалії життя відображають потребу у постійному контролі за цією проблемою.
Протягом багатьох років у ЗНЗ щомісячно проводяться Дні профілактики правопорушень (третя середа), в усіх школах видані накази про створення ради профілактики правопорушень, злочинності і бездоглядності, сплановано тематику засідань профілактики правопорушень.
З 15 лютого по 15 березня 2012 року проведено місячник пропаганди здорового способу життя, мета проведення місячника - зосередити увагу школярів на шкідливості вживання наркотиків для здоров'я людини, показати переваги здорового способу життя, ознайомити учнів із чинним законодавством про відповідальність за розповсюдження наркотичних речовин. Під час проведення місячника опрацьовано відповідне законодавство про відповідальність за незаконний обіг наркотиків, Концепцію формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя у дітей та молоді. Проведено з учнями із залученням працівників правоохоронних органів, управління юстиції, охорони здоров'я, Центру по профілактиці та боротьби з ВІЛ/СНІД, служби у справах дітей, ВКМСД виховні години, години спілкування, інші профілактичні заходи. У рамках місячника старшокласники відвідували Волинський апеляційний суд, з яким налагоджено співпрацю щодо превентивного виховання учнівської молоді, та були присутніми при розгляді справ, порушених за вживання та розповсюдження наркотичних речовин.
З метою профілактики вживання наркотичних речовин закладами освіти використовуються такі форми роботи, які не штучно нав'язують потребу у здоровому способі життя, а методично формують сталу життєву позицію:
лекторії «Інформований - значить озброєний»;
спортивний турнір «Молодь за здоров'я»;
конкурси творів-есе, стінгазет, плакатів, малюнків та учнівських творів і рефератів «Що я знаю про наркоманію»;
вечір для старшокласників «Ми - за здоровий спосіб життя. Обережно- наркотики!»;
випуск інформаційних бюлетенів;
виступ просвітницьких бригад «Засудимо наркотик» (гімназія №4 ім. М. Левицького, НВК «школа-інтернат», ЗОШ І-ІІІ ст. №3 ). Якість програм виступів - висока і може бути рекомендована для перегляду не лише школярами, айв інших установах та на підприємствах і, звичайно, батьками.
За словами Зіновії Лещенко, значна увага приділяється проведенню індивідуальної роботи з сім'ями, що опинилися у складних життєвих обставинах, з метою вивчення умов та особливостей сімейного виховання, забезпечення соціального захисту дітей, попередження втягнення дітей до шкідливих звичок.
Потужним ресурсом у цьому аспекті є кафедра учителів основ християнської етики міста, яку очолює Наталія Ротченкова, переможець Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2010» у номінації «Предмети морально-етичного спрямування». Нею прорецензована програма з християнської етики педагогів ДНЗ №30;
- проведення виставок плакатів «Життя - єдине і неповторне! Не змарнуй його», газет «Правда про наркотики», зустрічей у наркологічному диспансері з пацієнтами;
- засідання дискусійного клубу «Точка зору»;
- тематичні засідання учнівської ради «Наркотики і закон», «Не спали своє майбутнє».
У навчальних закладах створено наркологічні пости. Спільно з працівниками медичної служби школи проводиться санітарно-просвітницька робота про шкідливість куріння та вживання наркотичних речовин, алкоголю; щоквартально видаються Санітарні бюлетені.
З метою надання учням консультації щодо позбавлення залежності від шкідливих звичок в усіх навчальних закладах на дошці оголошень розміщено телефони медичних служб міста, за яким учень може отримати відповідну консультацію; створені у кожному навчальному закладі «Скриньки довіри».
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 720665)