1. Головна
  2. Оперативна інформація

«Шлях Гедиміновичів» поповнився чеським містом Кутна Гора

   Рішення про приєднання до міжнародного проекту «Шлях Гедиміновичів», започаткованого у Луцьку, прийняла міська рада Кутна Гори (Чеська Республіка). Таким чином учасниками «Шляху Гедиміновичів» є вже 18 міст з п’яти країн: Україна, Білорусь, Польща, Литва та Чехія.

   Найближчим часом відбудеться підписання Меморандуму про співпрацю в рамках реалізації проекту «Шлях Гедиміновичів» між Асоціацією органів місцевого самоврядування «Шлях Гедиміновичів» (Україна) та містом Кутна Гора (Чехія)  задля об’єднання зусиль та ресурсів для реалізації спільного транскордонного проекту «Шлях Гедиміновичів», спрямованого на промоцію спільної культурно-історичної спадщини, створеної під час врядування династії Гедиміновичів на землях сучасних Білорусі, Литви, Польщі, Чехії та України.

 

   Довідка:

    Впродовж 1471-1526 рр. у Чехії правили представники династії Яґеллонів, які походять  з роду Гедиміновичів. Під час правління династії литовського походження Яґеллонів Чехія виходить на одне з перших місць у Європі з видобутку дорогоцінних металів.

    Період правління Ягелонів з 1471 по 1526 рік був важливим також з точки зору розвитку архітектури, оскільки в цей час пізня готика досягає найвищого свого розквіту. Тому вона в Чехії іноді називається «ягелонською». 

   Міста були збагачені новими будівлями храмів, ратуш і домами багатих городян. Приклади цих будівель можна знайти в Празі, а також в Кутній Горі, яка була в той час після Праги найбільш відомим центром Чеського королівства і своєю здобиччю срібла суттєво сприяла його збагаченню. До цих пір домінанту цього міста створює чудовий пізньоготичний храм святої Варвари, в будівництві якого брали участь найбільш відомі майстри того часу Матвій Рейсек (1506) і Бенедикт Рейт (1534).

 

   Управління туризму та промоції міста (777956)