Сьогодні у Луцьку нараховується 201 ОСББ

“Одним із напрямів реформування житлово-комунального господарства та ефективного використання коштів є створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків як неприбуткових організацій для управління та утримання будинку, його ремонту та експлуатації”, - про це говорив сьогодні під час звіту перед територіальною громадою міський голова Микола Романюк.
У 2015 році в місті зареєстровано 57 нових об’єднань. Таким чином, сьогодні у Луцьку нараховується 201 ОСББ, які обслуговують 227 будинків. Для порівняння, на початок 2011 року у місті було 81 ОСББ.
На реалізацію заходів, передбачених Програмою сприяння діяльності ОСББ, у звітному році для 11 об’єднань з міського бюджету виділено 1,619 млн грн. За ці кошти проведено капітальний ремонт ліфтів, покрівель, внутрішньо будинкових мереж, встановлення теплових пунктів та вузлів обліку тепла. У підсумку, за весь час дії Програми сума, фактично надана ОСББ, становить 4,47 млн грн та залучено співфінансування в розмірі майже 1,5 млн грн.
Враховуючи таку позитивну динаміку, Луцькою міською радою продовжено дію програми до 2019 року та підвищено умови співфінансування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків до 30% загальної вартості проекту.
Ефективною у питаннях розвитку та сприяння ОСББ є співпраця Луцької міської влади з Асоціацією об'єднань співвласників багатоквартирних будинків міста «Лучани», головою якої є Юлія Сабатюк та з радою голів ОСББ під керівництвом Бондарука Романа Анатолійовича. У співпраці з цими структурами вдалося провести термомодернізацію житлових будинків, обладнати індивідуальні теплові пункти та впровадити ряд інших заходів з енергозбереження.
Крім підтримки об’єднань співвласників, міська влада сприяє та підтримує діяльність органів самоорганізації населення, де мешканці можуть вирішити локальні питання експлуатації та утримання житлового фонду та комунального господарства.
Зокрема, у Луцьку активними є квартальний комітет «Малоомелянівський», вуличні комітети «Віра» та «Будинковий комітет вулиці Кравчука 34А».
Протягом звітного року міською владою проведена робота, направлена на вирішення проблем житлового забезпечення найбільш соціально вразливої категорії лучан. Так, за кошти міського та обласного бюджетів, придбано однокімнатну квартиру для однієї особи з числа дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування з двома малолітніми дітьми. Надано 2 квартири соціально незахищеним особам та за кошти державного бюджету придбано 2 квартири для сімей загиблих військовослужбовців в зоні АТО та одну для інваліда - учасника антитерористичної операції.
Утім, усі заходи міської влади щодо ремонту, належної експлуатації житлового фонду, підвищення рівня якості надання житлово-комунальних послуг здійснюються на фоні великої заборгованості лучан за отримані послуги. Станом на 1 січня 2016 року вона становила 43 мільйони 325 тисяч гривень. Найбільше лучани заборгували за опалення – 23 мільйони 383 тисячі гривень та утримання будинків – 11 мільйонів 116 тисяч гривень.
6 мільйонів 195 тисяч гривень становить борг мешканців міста за послуги з постачання гарячої води, за споживання холодної води боргують 3 мільйони 657 тисяч гривень.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)