1. Головна
  2. Оперативна інформація

Сьогодні відкрили систему туристичного ознакування міста

Сьогодні відкрили систему туристичного ознакування міста

       Відкриття туристичного сезону стає доброю традицією у місті Луцьку, яке вперше відбулося  минулого року. Цим заходом відкривається фестивальний сезон міста Луцька. Тож щиро й гостинно запрошуємо туристів відвідати місто й насолодитися його неповторною атмосферою та красою.

       Головним інформаційним приводом відкриття туристичного сезону цього року є встановлення в Луцьку системи туристичного ознакування.

       Участь у заході взяли міський голова Микола Романюк, його заступник  Тарас Яковлев, начальник управління туризму та промоції міста Наталія Бунда.

       Виступаючи перед присутніми, Микола Романюк зазначив, що не кожне місто у Європі має систему туристичного ознакування. За його словами, вона є однією із ознак, яка має бути у місті, що орієноване на туристів. Міський голова наголосив, що система ознакування стане в пригоді не лише туристам, але й самим лучанам, адже не всі знають, де і яка будівля знаходиться. На його думку, це допоможе забезпечити комфортне перебування туристів у нашому місті. «Це тільки початок у питанні розвитку туристичної інфраструктури міста. До Дня Незалежності плануємо встановити біля кожної пам’ятки історичні таблички», – додав він.

       Начальник управління туризму та промоції міста Наталія Бунда розповіла, що система туристичного ознакування Луцька складається з 11-ти багатовекторних вказівників та трьох інформаційних світлових пілонів, що встановлені в ключових місцях руху туристичних потоків.

       За її словами, дизайнером та автором проекту системи туристичного ознакування міста Луцька є викладач кафедри графічного дизайну Львівської національної академії мистецтв Юрій Крукевич.

       Виготовленням вказівників та пілонів займалося ТзОВ ВФК «Пелікан» (м.Дніпропетровськ). Система туристичного ознакування Луцька коштувала міському бюджету 62 298 грн.

       Потому міський голова Микола Романюк разом із маленькими лучанами, які завітали на захід, розв’язали червону стрічку на пілоні та представили його на огляд громадськості.

       Крім того, у рамках заходів з нагоди відкриття туристичного сезону, на Театральному майдані працює туристично-інформаційний пункт, де волонтери надають усім охочим лучанам та туристам інформацію про заходи, що відбуваються у місті протягом вихідних.

       Протягом двох днів для усіх, хто хоче дізнатися щось нове про Луцьк та поглибити свої знання з його історії, від туристично-інформаційного пункту (Театральний майдан) вирушатимуть тематичні безкоштовні екскурсії: «Монастирі Луцька на старовинних фото та листівках», «Субкультури Луцька», «Німецькі колоністи у Луцьку», «Драматичні історії з життя драматичного театру» , «Historical Lutsk» .

       На вулиці Лесі Українки триває «Фотосушка». Її тема – «Луцьк – твоя маленька Європа».

       Також сьогодні увечері у Музеї історії Луцького братства, Музеї-аптеці та Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки, в рамках акції «Ніч музеїв», будуть організовані безкоштовні екскурсії, а також низка цікавих заходів. У Музеї історії Луцького братства відбудеться урочисте посвячення у братчики, у Музеї-аптеці – дивовижні експерименти, вогняне шоу, дегустація мінеральної води зі скважини Злоцьких, у Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки – рицарський турнір, козацькі забави від Козацького Стрілецького Братства, гратиме військовий духовий оркестр.

       Довідково. Вказівники та пілони виготовлені з високоякісних матеріалів, за новітніми технологіями.

       Основними типами знаків є вказівники, що показують напрям руху, та інформаційні пілони з картами-схемами центральної і старої частини міста Луцька. Інформаційними елементами системи ознакування є карти-схеми міста, піктограми об’єктів, текстова інформація. На карті-схемі, вказівниках та інформаційних пілонах об’єкти туристичного інтересу позначені у вигляді піктограм. Стилізовані зображення цих об’єктів допомагають візуально ідентифікувати їх у місті. Використовуються також піктограми об’єктів сервісу та міської інфраструктури.

       Всі елементи виконані в цілісному графічному стилі. У кольоровій гаммі знаків використовується червоно-коричневий (тло), жовтий та білий (піктограми, текст) кольори. Таке кольорове вирішення відповідає функціональному призначенню знаків, одночасно гамма, близька до кольорів міської символіки, додає елементам асоціативного забарвлення з містом Луцьк.

       Текстова інформація дублюється англійською мовою.

       Попереду ще виготовлення інформаційних таблиць на пам’ятки архітектури, інформаційні стенди з картосхемами на в'їздах до міста, на авто- та залізничному вокзалах, уніфіковані таблички з назвами вулиць та номерами будинків тощо.

 

       Відділ інформаційної роботи міської ради

       (777904, 777946, 724727, 720665)