1. Головна
  2. Оперативна інформація

Стан медичного забезпечення постраждалих від Чорнобильської катастрофи обговорили під час засідання «круглого столу»

       Вибух, що стався 26 квітня 1986 року в Чорнобилі, ось уже 28 рік не вщухає у нашій свідомості. В місті Луцьку чисельність громадян, що мають статус постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, становить 5,8 тис. громадян, з них 679 чол. - учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і 2,7 тис. - дітей.

       Стан медичного забезпечення постраждалих від Чорнобильської катастрофи  обговорювали під час засідання «круглого столу», що відбувався у комунальному закладі «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги».

       Захід відбувався за участю ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, евакуйованих із Чорнобильської зони та переселених з місць радіоактивного забруднення щодо медичного забезпечення потерпілих громадян.

       В обговоренні також взяли участь начальник управління охорони здоров’я міської ради Федір Кошель, заступник голови Волинської обласної організації ВГОУ «Союз Чорнобиль Україна» Ростислав  Кухтей, головний лікар комунального закладу «Центр первинної медико–санітарної допомоги» Ігор Гнетньов, заступник головного лікаря цього закладу Тетяна Трач та завідувачка кабінету з надання медичної допомоги ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС та евакуйованим з 30-ти кілометрової зони Валентина Кравченко.

       Ліквідатори зазначили, що загалом вони задоволені забезпеченням пільговим медикаментозним лікуванням, зубопротезуванням, вартість яких компенсується департаментом соціальної політики міської ради, організацією медичної допомоги в кабінеті з надання медичної допомоги ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС та евакуйованим з 30-ти кілометрової зони комунального закладу «Луцький центр первинної медико - санітарної допомоги».

       Чорнобильців хвилює, що підвищилась вартість ліків, у зв’язку з чим аптечні заклади мають проблеми з їх реалізацією для пільгових категорій громадян.

       У своїх виступах ліквідатори просили збільшити для них кількість санаторно-курортних путівок, спростити систему виписки пільгових рецептів та розширити можливості стаціонарного лікування не тільки в центрі радіаційного захисту населення обласної клінічної лікарні, а й в обласному госпіталі інвалідів війни.

       При обговорені висловлено думку, аби кабінет з надання медичної допомоги ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС та евакуйованим з 30-ти кілометрової зони комунального закладу «Луцький центр первинної медико - санітарної допомоги» внести у державний реєстр закладів, які надають медичну допомогу чорнобильцям, що підніме його статус та дасть можливість державного фінансування на обладнання і витратні матеріали.

       Начальник управління охорони здоров’я міської ради Федір Кошель проінформував, що вже підготовлено пропозиції щодо внесення кабінету в державний реєстр та стабілізації проблеми з вартістю лікарських засобів, які скеровано у відповідні центральні державні органи і мають найближчим часом вирішитись на державному рівні. 

 

 

       Управління охорони здоров’я (724653)