1. Головна
  2. Оперативна інформація

Стартувала щорічна загальноміська акція “Ековесна 2020”

Стартувала щорічна загальноміська акція “Ековесна 2020”

Весна — час активних дій екологічно свідомих людей. Це одне із гасел, які прозвучали 4 березня у ЗЗСО I-II ступенів №11-колегіум, де відбувся перший конкурсний день міського турніру колективів екологічної просвіти. Цього року відзначаємо 95-ту річницю юнатівського руху на Україні. Тому тема конкурсу для юних екологів - “Країні Юнатії — 95”.

 
 

В перший день конкурсу виступили 11 команд закладів загальної середньої освіти міста. Юні екологи продемонстрували глибоке розуміння взаємозв’язку між природними компонентами та необхідності їх збереження. Показали свої знання та небайдужість до проблем охорони довкілля, яка розпочинається з тебе самого, з порядку в твоєму дворі, з турботи за деревом, квіткою, твариною чи птахом. Цікаво та змістовно учасники конкурсу демонстрували результати своєї природоохоронної діяльності - висаджування дерев та кущів, компостування відходів, квіткове оформлення територій заклав освіти, дослідницьку та просвітницьку роботу з питань впровадження у місті роздільного збору сміття, ощадливого споживання ресурсів, життя у стилі Zero Waste (нуль відходів), відмови від використання пластикових пакетів, збір відпрацьованих батарейок та макулатури тощо.

 

З початку року діти поглиблено вивчали матеріал на задану тему, проводили дослідження, цікавились особливостями тематики на прикладі свого міста та області. Результати своєї роботи вони презентували у вигляді 20 хвилинних театралізованих виступів.

Зрозуміло, що екологічне виховання сьогодні не повинно обмежуватись виключно розширенням поінформованості школярів. Тому театралізоване дійство, яке демонструє досягнення та результати праці луцьких юнатів - це той дієвий інструмент, який побудований на реалізації психоемоційних властивостей людини, а саме: співчутті, радості, любові, відчутті гармонії.

 

У сучасних умовах, коли масштаби екологічних змін досягли критичного рівня, формування екологічної свідомості у підростаючого покоління стало одним із пріоритетних напрямків у національній системі освіти. Головний результат заходів екологічної просвіти — це не лише знання, але й розуміння можливих шляхів та способів вирішення екологічним проблем.

 

Сьогодні 5 березня о 13.30 відбудеться продовження турніру та визначення переможців. Участь у турнірі 2020 року беруть участь 20 команд, і це найбільша кількість учасників за останні роки.

А далі нас чекають багато корисних практичних справ в рамках загальноміської акції “Ековесна 2020”.

 

Відділ екології